Pre hudobné zoskupenie TUFIFTY je pojem kríza stredného veku veľkou neznámou. Svoju energiu a elán pretavili do originálneho žánru, s ktorým sa slovenský poslucháč nestretne každý deň.

„Hudba nás baví a my ňou chceme baviť aj vás,“ to odkazujú dvaja nadšenci a tvorcovia melodického elektro-popového žánru s názvom TUFIFTY„Máme päťdesiat a sme stále tu! Preto TUFIFTY. Je pravda, že ohľadom na náš vek sme hudobne ovplyvnení minulým tisícročím a možno práve preto oslovíme okrem mladých aj našu vekovú kategóriu,“ povedal autor aj spevák skupiny Vojtech Irša.

Trenčianske duo s príznačným názvom síce vzniklo len pred rokom, no na konte má už niekoľko zaujímavých singlov, ktoré okrem iného reflektujú aj aktuálnu situáciu spôsobenú koronakrízou. „Inšpirácia prichádza zo života, v ktorom za tých 50 rokov skutočne niečo zažiješ. Hlavnou témou sú vzťahy, láska, očakávania a neobišla nás ani súčasná situácia v skladbách Izolovaná a Pomaly,“ prezradil Vojtech.

Aj napriek raketovému nástupu v podobne viacerých singlov sa skupine TUFIFTY kvôli pandémii nepodarilo odohrať zatiaľ žiadny koncert. Podľa ich slov ide však o priestor, v ktorom svoj čas venujú príprave plnohodnotného albumu. Svetlo sveta by mal uzrieť v tomto  roku. „Okrem jeho vydania chceme prirodzene zostať zdraví, aby sme vládali na koncertoch s dychom,“ uzavrel vtipne Vojto.

Skupinu TUFIFTY zatiaľ nájdete na sociálnych sieťach, kde postupne odkrývajú nielen zákulisie svojho fungovania, ale aj ďalšie piesne, ktoré sa objavia na novom albume.

Zdroj: TS, Volume Production