PARASPORT24 tour chystá už 14. ročník skvelej športovo-charitatívnej udalosti. Cyklistický pelotón zložený z hendikepovaných športovcov a známych osobností  štartuje 31. augusta a končí sa 3. septembra. Tentokrát sa bude bicyklovať naprieč Trenčianskym krajom. Hendikepovaným a sociálne slabým budú pomáhať aj športovkyňa Danka Barteková, herci Bibiana Ondrejková, Zuzana Vačková, Juraj Bača moderátor Patrik Herman či speváci Martin Harich a Jakub Petraník. Už teraz je isté, že 14. ročník priamo na akcii odovzdá ľuďom niekoľko tisíc eur!

Parasport24 tour je fantastické podujatie, ktoré spája množstvo ľudí s hendikepom a  známych osobností z oblasti kultúry a športu. Výťažok z akcie putuje každoročne tým, ktorí to potrebujú. Kvôli aktuálnej situácii organizátori tento ročník akcie prispôsobili. Skrátili trasu a rozhodli sa nemeniť ubytovacie zariadenia.

„Keďže sme kvôli covidu museli pripraviť opäť skrátenú verziu, cyklisti prejdú 150 kilometrov. Trasa povedie cez Trenčiansky kraj, keďže je to dlhodobo kraj, ktorý nám vychádza v ústrety vždy, keď to potrebujeme,“ vysvetľuje organizátor podujatia Miroslav Buľovský, šéf občianskeho združenia PARASPORT24.

K pelotónu PARASPORT24 tour sa každoročne pripája množstvo známych osobností z rôznych oblastí verejného života – herci, speváci, hudobníci či moderátori. Tentokrát si zabicyklujú športovkyňa Danka Barteková, herci Bibiana Ondrejková a Zuzana Vačková, Juraj Bača moderátor Patrik Herman či speváci Martin Harich a Jakub Petraník.

„Určite sa stretneme s ľuďmi, ktorí potrebujú pomoc v danej obci, kde budeme stáť. Teším sa aj na stretnutia so žiakmi základných či stredných škôl, ktoré budú aktuálne začínať nový školský rok. Tým akcia spĺňa aj charakter osvety ľudí s hendikepom a zároveň charakter pomoci sociálne slabším rodinám. Podujatie nielen pomáha, ale aj inšpiruje. Sme veľmi radi, že sme motivovali aj mnohých ďalších, ktorí podobným spôsobom športujú,“ teší sa Miroslav Buľovský.


Výnimočný cyklistický pelotón s názvom PARASPORT24 tour putuje Slovenskom už 14 rokov. Občianske združenie vytvorilo akciu s myšlienkou na osvetu o živote ľudí s hendikepom.

„Vytvoril som toto podujatie ako poďakovanie ľuďom s hendikepom, ktorý mi ukázali zmysel života, keď som mal ťažké obdobie. Chcel som pre nich nielen zorganizovať akcie, ale im aj pomôcť. S nimi a pre nich robím už 16 rokov. Život s týmito ľuďmi alebo pri týchto ľuďoch je z môjho pohľadu skvelý a ja im za to veľmi ďakujem,“ vyznal saMiroslav Buľovský.

PARASPORT24 tour každoročne pomôže desiatkam ľudí so sumou niekoľko tisíc eur. Tento rok pomáha občianske združenie napríklad zozbierať financie na špeciálnu úpravu auta pre Róberta Balušíka, ktorý má za sebou 11 operácií. Viac informácií nájdete tu.

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Tým ktorým pomôže, potom ďalej pomáhajú hlavne sociálne slabším rodinám po celom Slovensku. Tento rok čaká PARASPORT24 ešte deviate pokračovanie akcie Hudba bez bariér. Všetky informácie nájdete na webovej stránke.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory