Filmové témy vo svojskom energickom prevedení na pódiu už 15 rokov hrá skupina s tematickou slovnou hračkou v názve FEELME.

Idea vznikla v hlave bubeníka Pettra v roku 1999. Nájsť ľudí, ktorých by oslovil daný koncept sa podarilo v januári 2002. Po prvom jamme s gitaristom Tomášom bolo jasné, že hudobná chémia funguje. Tomáš priviedol svojho brata Laca a FEELME boli na svete.

Trio si zobralo do parády filmové témy, ktoré upravili do netradičných verzií. Skladby vznikali spájaním filmových motívov a vlastných kompozícií. Za veľmi krátky čas sa predstavili aj divákom s koncertným programom “21st CENTURY SONGS”. Žánrovo sa skupina pohybuje v škatuľke inštrumentálny crossover.

Od  svojho vzniku je kapela častým návštevníkom klubových a festivalových pódií. Medzi najzaujímavejšie koncertné zážitky nepochybne patria supportovanie umelcom ako APOCALYPTICA, GLENN HUGHES (ex-Deep Purple), THE 69 EYES, hrania na festivaloch Hodokvas, Artfilm, Kremnické Gagy, Cinematik, Grape, …, či otvorenie Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary.

V roku 2008 sa zostava FEELME obmenila. Na gitaru hral Johny ŠTEFEČEK. Po zmenách na poste basistu (Richard „Soso“ MOLNÁR, Viktor HIDVÉGHY, Peter ŠKREŇO) tvrdil muziku basgitarista Stano „Stanley“ KOVÁR. Toto obdobie až do roku 2012 je spojené s naozaj intenzívnym koncertovaním, zaujímavosťou boli živé hrania v Radio_FM, či v televíznej relácii Lampa.

V septembri 2012 skupina vydala promo DVD FEELME 2002 – 2012. (DVD uviedli do života hudobník Braňo JOBUS a filmár Jakub ŠTEINECKER) Na koncerte k 10. narodeninám sa na jednom pódiu stretli členovia zakladajúcej aj vtedajšej zostavy.

Od tohto koncertu až do dnes hrajú FEELME opäť v pôvodnej zostave a to:
Petter BITTNER – bicie, Tomáš VYBERAL – gitara a Laco VYBERAL – basa.

Počas rokov boli viaceré koncerty spojené s rôznymi zaujímavými ľuďmi a prvkami – vlastná videoprojekcia, alternatívne tanečné duo JazzRomm (Jazmína PIKTOROVÁ, Rommi MEIR), improvizácia míma Adriana KOBETIČA, či viacerí hudobní hostia.

K 15. výročiu skupina odohrá špeciálny koncert. 23. septembra 2017 na Radničnom námestí v Pezinku vystúpia viacerí doterajší členovia FEELME rodiny. Počas večera môžete byť svedkami uvedenia do života nového promo DVD FEELME 2012 – 2017, ktoré je pokračovateľom toho predošlého, zachytávajúce roky 2002 – 2012. DVD na svete privíta hudobník a spisovateľ Pišta VANDAL CHRAPPA. Dva filmové kotúčiky sú ukryté v špeciálnom plechovom obale. Každý z nich je originál, názov vlastnými rukami vyrazil bubeník skupiny.

Všetko o kapele nájdete na www.feelme.sk

Zdroj: Tlačová správa
Foto: Martin Zvonár