Tradícia charitatívneho Floriánskeho behu zostala zachovaná aj v časoch koronakrízy! Beh pod záštitou svätého Floriána má úspešne za sebou už 6. ročník, ktorý bol tentokrát virtuálny. Tohtoročnú podobu zorganizovalo Občianske združenie PARASPORT24. Výťažok zo štartovného poputuje na pomoc ľuďom s hendikepom a sociálne slabším rodinám, ktorým OZ Parasport24 pomáha už od roku 2006. Floriánsku akciu si odbehli aj Zuzana Vačková, Juraj Bača, Martin Harich či Danka Barteková.

Celkovo sa bežalo v piatich kategóriách – beh, cyklistika, korčule, nordic walking a handbike. Účastníci spolu zabehli 7.833 kilometrov.

„Beh hodnotím veľmi pozitívne, hlavne pre slušný počet registrovaných. Najskôr som ani nedúfal, že sa akcia podarí, no virtuálny nápad bol skvelá vec.  Ďakujeme všetkým, ktorí sa u nás zaregistrovali a zapojili sa. Spolu bolo účastníkov 365 z vyše 60 obcí a miest na Slovensku. Veľmi si to vážime a veríme, že si všetci dobre zašportovali,“ teší sa Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

V kategórii beh zabehli účastníci 2.840 kilometrov, v cyklistike 3.690, na korčuliach 514, v kategórii nordic walking 465 a na handbiku 324 kilometrov.

„Dostali sme samé pozitívne a ďakovné správy od ľudí, ako sa radi zapojili, pomohli a s radosťou športovali. Dávali nám to najavo aj fotkami, ktoré nám posielali hneď po odbehnutí, prípadne prejdení trasy vo svojej kategórii. Celkovo sa zapojilo až päť krajín – Slovensko, Česko, Poľsko, Rakúsko a Francúzsko, vlastne Slovák, ale žijúci vo Francúzsku,“ s úsmevom konštatuje Miroslav Buľovský.

Charitatívna akcia zaujala aj viacerých známych ľudí a športovcov. Zapojili sa herečka Zuzana Vačková, herec Juraj Bača, spevák Martin Harich a skvelá športovkyňa Danka Barteková.

„Keby sme to mali spočítať, koľko sme prešli po Slovensku, keďže sú zatvorené hranice, tak by sme z Bratislavy išli do Sniny cez Banskú Bystricu 14-krát. A na 15-ty krát by sme prišli ešte z Bratislavy do Banskej Bystrice.  Keby boli hranice otvorené, tak by sme prešli z Banskej Bystrice cez Bratislavu – Graz – Benátky – Janov – Nice – Barcelonu – Gibraltár – Lisabon – Bilbao – Paríž – Amsterdam – Londýn a späť domov najkratšou cestou cez Nemecko – Rakúsko – Bratislavu – Žilinu až do Prešova,“ vymenúva Miroslav Buľovský.

Víťazom behu je vlastne každý. Okrem diplomu môžu účastníci vyhrať tombolové ceny od partnerov Tipsport a Tesco, ale aj kúpeľný poukaz do Trenčianskych Teplíc na 3 dni pre jednu osobu s procedúrami, plnou penziou a ubytovaním. Žrebovanie tomboly bude 14. mája o 18:00 hodine na instagrame parasport24official a na facebooku. Okrem toho plánuje občianske združenie PARASPORT24 aj ďalšie podujatia na pomoc hendikepovaným.


Podporte náš web Vami zvolenou čiastkou a prispejete na ďalší rozvoj PartyPortal.sk

„Vyzerá to tak, že opatrenia sa uvoľňujú a budeme môcť v plánovanom termíne zorganizovať 13. ročník Parasport24 tour od 1. júna. Situáciu monitorujeme, prípadne ju posunieme o mesiac. V každom prípade akcia bude. Verím, že môžeme pripravovať aj plánovaný ôsmy koncert Hudba bez bariér, ktorý sa bude konať 13. októbra 2020 v Spišskej Novej Vsi a jesenné prednášky po školách s názvom Ako vnímať hendikep,“ uzatvára Miroslav z občianskeho združenia PARASPORT24.

OZ Parasport24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Tým ktorým pomôže, potom ďalej pomáhajú hlavne sociálne slabším rodinám po celom Slovensku. Všetky informácie nájdete na webovej stránke.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: PARASPORT24