Partizánske zažije už druhý ročník unikátneho podujatia s názvom „Deň Radovana Kaufmana – deň mladých“. Na tamojšom Námestí SNP budú súťažiť zdravé a zdravotne znevýhodnené deti o Zlatý odznak Radovana Kaufmana, ale pripravený je aj hudobný program. V rámci neho vystúpi i obľúbený Adam Ďurica, ktorý paralympionikov veľmi obdivuje. Ako sám vraví, Radovan Kaufman je preňho veľkou inšpiráciou. Pripomína, že keď sa nám niektoré drobné problémy zdajú ako veľké prekážky, po prečítaní Radovanovho príbehu, ktorý zomrel veľmi mladý, by sme to videli určite inak! Adam prinesie do Partizánskeho dobrú náladu a verí, že sa spolu s ním zabavia všetci účastníci. Nenechajte si ujsť toto inšpiratívne podujatie! Už v stredu od 9-tej hodiny!

Partizánske sa v stredu 27-ho júna stane centrom tolerancie a inšpirácie. Na druhom ročníku podujatia „Deň Radovana Kaufmana – deň mladých“ budú spolu súťažiť a zabávať sa zdravé a zdravotne znevýhodnené deti. O skvelý hudobný program sa postará Adam Ďurica a Sima Martausová.

„Na Radovan Kaufman day prinesiem hlavne dobrú náladu a všetky svoje hity. Vyberiem to najlepšie a najznámejšie a teším sa ako si spolu zaspievame. Tie momenty, keď ľudia spievajú so mnou, sú na celej hudbe pre mňa to najkrajšie,“ vraví Adam Ďurica.

Organizátori so Slovenského paralympijského výboru nazvali podujatie po výnimočnej osobnosti Radovanovi Kaufmanovi, ktorý svoj statočný boj s ťažkou chorobou prehral ako mladý chlapec. Stihol však úspešne reprezentovať Slovensko v športe a založil projekt „Na kolesách proti rakovine“. Adam Ďurica vraví, že paralympionici sú preňho veľmi inšpiratívni ľudia.

„Naše prepojenie priniesol šport niekoľko rokov dozadu, keď som chodieval hrávať ping pong do Hlohovca, do tej istej haly, kde po našich tréningoch začínali paralympionici svoje sústredenia. Tam som sa spoznal s Jankom Riapošom a postupne aj s ostatnými reprezentantmi. A keď bol na to priestor, zahral som si s nimi. Musím priznať, že nikdy som nevyhral. Sú to majstri, darmo veď porazili aj Číňanov a to je už čo povedať! Príbeh Radovana Kaufmana je príbehom veľkého bojovníka a veľkého človeka. To ako sa po diagnóze nevzdával a čo aj napriek svojmu hendikepu dosiahol je úctyhodné! Je veľmi inšpiratívny a dokáže nás motivovať, pretože niekedy sa nám zdajú drobné problémy ako veľké prekážky a po prečítaní Radovanovho príbehu by sme to videli určite inak,“ dodáva Adam Ďurica.

Program sa na Námestí SNP v Partizánskom začína hneď ráno. Jeho súčasťou bude súťaženie v športových disciplínach aj v maľovaní. Prebehne tam finále súťaže o „Zlatý odznak Radovana Kaufmana“ a  výtvarná súťaž „Radovan Kaufman očami detí“. Moderátorom podujatia bude Juraj Turis.

„Od začiatku februára do 31. mája prebehli základné kolá na jednotlivých školách, do ktorých sa zapojilo 27 škôl bežného typu a 6 škôl so žiakmi so zdravotným znevýhodnením. Do finále o zlatý odznak postúpilo 50 detí, z toho 35 zdravých a 15 zdravotne znevýhodnených. Súťažiť sa bude v skoku do diaľky, behu na 4 krát 10 metrov a v hode medicinbalom. Víťazi jednotlivých kategórií získajú zlatý odznak Radovana Kaufmana a prví traja diplom a vecné ceny,“ uzatvára predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš.

Organizátormi podujatia sú: Slovenský paralympijský výbor, mesto Partizánske a ZŠ Radovana Kaufmana. Vyhlásenie výsledkov oboch súťaží bude popoludní od 13-tej hodiny pred ZŠ Radovana Kaufmana pri jeho soche.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda house
Foto: Roman Benický