Kubo Krížo

Adam Pavlovčin vyhral minuloročnú sériu súťaže Česko Slovenská SuperStar ako Adam Pavlovčin a je vďačný za každý hlas. S prvým videoklipom sa ale verejnosti predstavuje Adamovo umelecké alter ego ADONXS (vyslovuj Adonis). Pozýva nás do svojho vnútorného sveta, kde predsudky a obmedzenia nemajú miesto. Adam Pavlovčin mení meno a vstupuje na hudobné pódiá ako ADONXS.

Adonis, pôvabný mladík, ktorého si obľúbila grécka bohyňa Afrodita, bol jeho inšpiráciou len čiastočnou – predovšetkým vďaka tomu, že odkazuje na dobu dávnych povestí, keď neexistovali v kráse, umení ani v láske ostro vykreslené hranice. Skôr než fyzickú krásu, súčasný ADONXS vyzdvihuje krásu vnútornú a hlavne silu. Tú, ktorá nám dáva možnosť a dodáva odvahu byť tým, kým naozaj chceme byť.

„Pre mňa sa ADONXS spája so silou, a to ako fyzickou, tak predovšetkým tou mentálnou. Dodáva mi odvahu vystúpiť na pódium, prekonať trému aj akúkoľvek prekážku a byť na pódiu slobodnejší. Dúfam, že rovnakú silu a oporu poskytne aj mojim poslucháčom, pretože my všetci v sebe máme potenciál byť voľní a slobodne vyjadrovať svoju osobnosť,“ hovorí umelec.

ADONXS prichádza s jeho debutovým singlom a videoklipom MOVING ON, ktorý vychádza práve dnes 20.5.2022.


“Túto skladbu sme napísali spoločne s producentami Oliverom Fillnerom a Tomášom Lobbom, hneď po skončení SuperStar a krátkom vianočnom oddychu. Mali sme spoločne rozpracovaných niekoľko skladieb, no táto z nich jednoznačne vyčnievala a hneď sme vedeli, že bude úvodným singlom. Moving On pre mňa uzatvrára jednu a zároveň otvára ďalšiu životnú etapu, na ktorú sa nesmierne teším a v podstate ju už aj tak trochu žijem. V jednej rovine rozpráva o vťahu, ktorý nikam neviedol a naopak ma sťahoval každým dňom nižšie a nižšie, a zároveň je to moja vlastná hymna na radosť z toho, čo sa práve v mojom živote deje,“ vysvetľuje vznik piesne ADONXS a dodáva k videu „Vizuálna identita je pre mňa veľmi dôležitá a práve preto bol klip k debutovému singlu kľúčovou zložkou. Ja som z výsledku nadšený a verím, že budú aj diváci. Celý klip vyžadoval niekoľko mesačné prípravy a nakoniec po boku režiséra Jirku Horenského sa na ňom podieľal 40 členný tím.

Na jeseň umelec ponúkne sólový album a pridá aj koncertnú šnúru.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music
Foto: Kubo Krížo