Je jedno či máte staré ojazdené auto alebo čisto nové auto. O každé auto by sme sa mali vedieť kvalitne postarať. V tomto článku vám poradíme ako kvalitne vyčistiť auto.

Každé vozidlo po čase stráca na  hodnote, preto je dôležité ho udržiavať v čo najlepšom stave. Ak ho budete umývať a starať sa oňho pravidelne, predídete rôznym problémom a zabezpečíte, aby vyzeralo stále ako nové. Ako teda kvalitne vyčistiť auto?  V prvom rade odporúčame zakúpiť kvalitnú autokozmetiku a príslušenstvo . Na našom e-shope ponúkame profesionálnu autokozmetiku a príslušenstvo svetových značiek , ktoré sú účinné, jednoducho sa aplikujú a zároveň majú aj príjemnú vôňu. Na výber máme rôzne produkty, ako napríklad vosky,  autošampóny, aktívne peny,  čističe diskov, odstraňovače náletovej hrdze, čističe interiéru alebo čističe kože.

Mnoho ľudí si myslí, že klasické opláchnutie auta na bezdotykovej umyvárni úplne stačí. No väčšinou to tak nie je, pretože neviete aká chémia sa tam používa a neumyjete auto poriadne. Vždy je lepšie auto umyť ručne s kvalitnou autokozmetikou. Prečo?  Ak si umývate auto ručne, dbáte viac na detaily a snažíte sa ho umyť čo najkvalitnejšie.  Výsledok je potom určite viditeľný. Ak bývate v meste a  nemáte miesto na umytie auta ručne, odporúčame ho umyť na bezdotykovej umyvárni s vlastnými prípravkami. Následne po umytí ho môžete opláchnuť pod tlakom vody.

Ak teda máte možnosť si umyť auto ručne, odporúčame začať s aktívnou penou alebo s prípravkami na predumývanie. Na aktívnu penu budete potrebovať ručný napeňovač. Aktívnu penu je potrebné správne nariediť s vodou.  Tieto prípravky sa dokážu zbaviť silných nečistôt,hmyzu, asfaltu alebo soli, preto sa používajú ešte pred samotným umývaním.

Po použití aktívnej peny nasleduje ručné umývanie auta. Dôležité je vybrať si kvalitný autošampón najlepšie s neutrálnym pH, čiže bezpečným pre lak alebo nanesený vosk. Existujú rôzne autošampóny ako napríklad autošampón s voskom, kyslý autošampón alebo autošampón s aktívnou penou. Je ťažké povedať ktorý z nich je najideálnejší. Každý ma svoje výhody a nevýhody. Dôležité je, aby ste auto umyli v chládku alebo na krytom mieste, pretože ak umývate auto na rozpálenom slnku, rýchlo vám autošampón na aute zaschne a môžete umývať znova. Následne po umytí je potrebné auto poriadne vysušiť s uterákom na sušenie, aby vám nezostali šmuhy.

Ak teda máte auto umyté a vysušené môžete sa pustiť na kolesá. Na disky odporúčame použiť kefu, detailingový štetec a nejaký kvalitný čistič diskov a pneumatík napríklad od Shiny Garage.