Veľa žien si neuvedomuje, aké dôležité je správne zladenie obuvi so šatami. Správny výber obuvi môže výrazne ovplyvniť konečný efekt outfitu, pričom treba zohľadniť farbu, dĺžku šiat, ich dekoratívne prvky ako aj príležitosť, na ktorú sú určené. Existujú dva prístupy k ladeniu obuvi so šatami: môžu jemne dopĺňať odev alebo tvoriť jeho výrazný doplnok.

Výber obuvi s ohľadom na farbu šiat

V minulosti sa veľký dôraz kládol na farebnú harmóniu všetkých prvkov odevu. Dnes, vďaka rozmanitosti dostupných farieb, sú možnosti prakticky neobmedzené.

Obuv a šaty tvoria zladený pár, keď sú udržiavané v podobných farbách na farebnej palete, napríklad v rôznych odtieňoch modrej, červenej alebo hnedej. Zaujímavou možnosťou je tiež kombinácia zdanlivo kontrastných farieb, ako sú ružová a oranžová. Je dôležité vyhnúť sa miešaniu teplých farieb (s prídavkom červenej) so studenými (s prídavkom modrej). V prípade viacfarebných šiat je vhodné vybrať obuv, ktorá zodpovedá jednej z dominujúcich farieb.

V situácii, keď nie je jasné, ktoré farby budú k sebe pasovať, je vždy možné rozhodnúť sa pre obuv v neutrálnej, telovej farbe, ktorá má tú výhodu, že opticky predlžuje a zoštíhľuje nohy.

Zladenie obuvi s dĺžkou šiat

Pre mini šaty sú ideálne dámske lodičky, najlepšie so zakrytými prstami, pričom je potrebné vyhnúť sa vysokým čižmám a obuvi s vysokou sárou. Pre efekt jemnosti a dievčenskej nežnosti môžete vybrať obuv na nízkom opätku, ako sú populárne baleríny.

V prípade šiat po kolená je dôležité pamätať na to, že takáto dĺžka môže opticky skracovať nohy. Preto je odporúčaná obuv na vysokom opätku, ktorá pomôže vyvážiť proporcie postavy. Široký výber obuvi na vysokom opätku nájdete na stránke https://wojas.sk/topanky-damske-lodicky-vysoke-podpatky

Pri dlhých šatách je lepšie vyhnúť sa ťažkej, zatvorenej obuvi. Najlepšie je vybrať obuv na jemnom opätku s odhalenými prstami. Vysoké ženy si môžu dovoliť ľahké sandále na nízkom opätku, pričom by sa mali vyhnúť ťažkým platformám a klinom, aby nezaťažovali postavu.

Materiál a štýl obuvi ako doplnok k oblečeniu

Okrem toho je dôležité venovať pozornosť materiálu a štýlu obuvi, ktoré by mali spolupracovať so štýlom šiat. Elegantná, večerná kreácia vyžaduje obuv vysokej kvality s jemnými zdobením, ktoré zvýrazní jej jedinečnosť. Naopak, voľnejšie, každodenné šaty sa skvele kombinujú s viac ležérnou obuvou, ako sú tenisky alebo sandále. Nezávisle od výberu, kľúčovým pravidlom je harmónia a pohodlie pri nosení. Pamätajte na tieto aspekty. Pomôže vám to vytvoriť outfity, ktoré nielen ohromia vzhľadom, ale tiež vám umožnia cítiť sa pohodlne a sebaisto po celý deň.

Hoci výber obuvi k šatám sa môže zdať byť komplikovaný, je dôležité pamätať si, že móda ponúka priestor pre experimenty. Nemusíme vždy slepo nasledovať striktne určené pravidlá. Móda je pre odvážne, sebavedomé ženy, ktoré si cenia originalitu a individualitu.