Brad Pitt v hlavnej úlohe, ktorý intenzívne konzultoval s legendárnym Lewisom Hamiltonom, sedemnásobným majstrom sveta v pretekoch Formuly 1 a najnovšie aj filmovým producentom… Rozpočet, ktorý prekročil neuveriteľných 300 miliónov dolárov, vďaka čomu sa film stal jednou z najdrahších snímok histórie… A v neposlednom rade aj nadupaný teaser, ktorý tvorcovia zverejnili v týchto dňoch… To všetko sú dôvody, pre ktoré sa oplatí tešiť do kina – športová dráma F1 sa na plátna dostane v lete 2025!

O filme, ktorý bol počas nakrúcania uvádzaný pod pracovným názvom Apex, zatiaľ nevieme mnoho. Legendárny Brad Pitt si zahrá bývalého jazdca Formuly 1, ktorého po rokoch na výsluhovom dôchodku zatiahne majiteľ neveľmi úspešného tímu naspäť do pretekárskeho kolotoča. Má znova jazdiť, ale aj mentorovať mladého jazdca, ktorého by mohla čakať veľká kariéra. Podarí sa dvojici nájsť si k sebe cestu a pomôcť tímu APXGP dostať sa na vrchol?

Film svojou autenticitou určite uspokojí (nielen) fanúšikov Formuly 1 – tvorcovia nechali pre potreby nakrúcania postaviť vlastnú garáž fiktívneho tímu APXGP, Brad Pitt v monoposte pod vedením Lewisa Hamiltona údajne najazdil viac ako 1 000 kilometrov, ale aj ostatní herci navštevovali viaceré preteky Veľkej ceny a prešli si výcvikom, aby mohli vo filme šoférovať reálne monoposty. Keďže bude tím APXGP súperiť so skutočnými tímami, v snímke sa dokonca objavia aj viacerí známi pretekári. V práve zverejnenom teaseri sa mihnú Carlos Sainz, Max Verstappen, Sergio PérezFernando Alonso.


Adrenalínom nadupaná snímka F1 vznikla v produkcii filmovej divízie spoločnosti Apple, do kín na celom svete ju bude uvádzať štúdio Warner Bros. Na Slovensko príde vďaka dlhoročnému partnerovi tohto štúdia, distribučnej spoločnosti Continental film.

Zdroj: Peter Gašparík, Continental film