Tretí singel Came from Heaven talentovanej speváčky a skladateľky Andie J je letným pohladením, ktoré so sebou nesie veľa pozitívnej energie a prináša uvoľnenú atmosféru. Novinka prichádza aj s minimalistickým vizuálom, ktorý odráža letnú, mierne nostalgickú pohodu počas prázdninového ročného obdobia.

Singel Came from Heaven vznikol z vychádzajúceho pocitu Andie J, že teraz je ten správny čas napísať skladbu s istou ľahkosťou a nádychom leta. „Pieseň je o období, ktoré mnoho ľudí miluje a vyhľadáva. Je o lete a o pozvánke si ho užiť. Často opakujúcim sa motívom Came from Heaven, o čom pojednáva aj názov skladby, sa prihováram poslucháčovi a nabádam ho na užívanie si letných chvíľ, pričom tvrdím, že som prišla za ním z neba,“ s úsmevom prezrádza Andie J hlavnú myšlienku piesne.

Zasnený štýl Andie J s charakteristickými ťahavými linkami spevu a elektrickým zvukom v novom singli však otvára ukulele, neskôr sa ukáže aj elektrická gitara a bicie. Veľmi dôležitú úlohu zohrávajú v závere skladby vokály, ktoré pekne dotvárajú priestor vyvrcholenia kompozície a umocňujú tak celé cítenie skladby.

Nahrávanie singla prebiehalo v novom hudobnom štúdiu RITA za prítomnosti etablovaného slovenského producenta Domi Stoff z kapely King Shaolin. O mastering sa postaral legendárny český zvukár Ecson Waldes z Biotech Studios. „S producentom sme nahrávali počas krásneho slnečného dňa. Verím, že sa nám tie letné slnečné lúče podarilo preniesť aj do nahrávky. Navyše sú to ľudia, na ktorých sa obraciam vždy rada a vytvorili sme spolu už taký malý pracovný hudobný dream tím,“ hodnotí Andie J pocity z nahrávania vyzdvihujúc už tradičnú spoluprácu.


Taktiež nakrúcanie videoklipu zverila opäť do rúk Jurajovi Skulovi, ktorý stál aj za predchádzajúcim klipom k skladbe My Energy. Mestskú tematiku tentokrát zamenili za rodinné bohatstve priateľa Andie J na starom mlyne, ktorý dedia z pokolenia na pokolenie. „Neskutočne krásna príroda, ktorá je vôkol, ma vždy nútila premýšľať o tom, ako by som ju vedela skĺbiť s mojou hudbou a predstavami o nej. Som vďačná za takú nádheru,“ ozrejmuje speváčka výber lokácie nakrúcania s minimalistickým vizuálnym motívom a pokračuje: „Sama som si zorganizovala piknik, nalakovala nechty, dala si šampus a čítala knihu. Vlastne by som také popoludnie vedela mať každý deň. Chvíľami som sa cítila ako Keira Knightley v Pýche a predsudku.“

Speváčka však precitla z predstáv hneď, ako prišlo na rad točenie záberov z jazera neďaleko Bratislavy. „V jazere sa kúpem v šatách a trochu som sa už triasla od zimy, keďže som bola pol hodinu vo vode. Večer nebolo už najteplejšie,“ so smiechom spomína Andie J. Výsledkom sú ľahké prívetivé vizuály, ktoré zanechávajú pocit príjemnej letnej nálady.

Pomaly, ale isto pripravuje Andie J ďalšie single, ktoré budú spolu tvoriť nový album. Predchádzajúci singel My Energy zo speváčkinho debutového EP hrá éterom slovenských rádií, ale tiež ho môžeme počuť aj v zahraničí. Po pandemických opatreniach sa opäť stavia na koncertné pódia s novou formáciou, v ktorej hosťuje aj Domi Stoff z King Shaolin na gitare a vokály, Lukáš Vajda na bicích a Baša Comendant na base.

Skladba sa realizovala za podpory Hudobného fondu.

Zdroj: Michal Neffe, PR manager