Lenka Filipeje

Slovenská R’n’B diva Anita Soul nahrala nádhernú vianočnú pieseň! Jej novinku Vianočný zázrak produkoval a aranžoval klavirista a producent Eugen Vizváry. O slovenský text sa postarala Alexandra Okálová a upravila ho Anita Soul. Do emotívneho vianočného klipu plného medovníčkov si Anita pozvala rodinu a blízkych priateľov. Nechýbala jej mama, sestra a syn Marcus.

Na Vianoce by nikto nemal byť sám… Spieva v novom vianočnom songu Vianočný zázrak speváčka a skladateľka Anita Soul. Produkciu a aranžmány má na konte Anitin partner Eugen Vizváry.

„Už minulý rok som si hovorila, že by som chcela vydať peknú vianočnú pesničku a tohto roku v októbri sme sa do toho aj pustili. S Eugenom sme zohratá dvojka a tvorí sa nám spolu dobre. Vieme, čo jeden od druhého môžeme očakávať a sme na rovnakej hudobnej vlne, čo je asi najdôležitejšie,“ vysvetľuje Anita Soul.

Vianočný klip nakrútil a režíroval Juraj Škula, ktorý dokonale zachytil  vianočnú atmosféru so všetkým, čo k nej patrí.


„Nakrúcanie klipu je vždy náročná vec, keďže všetci chceme, aby to vyzeralo dobre. Tentokrát som si všetko riešila sama bez akejkoľvek produkcie. Aj styling bol v mojej réžii. Keďže sme prvú lokáciu mali u mojej sestry v jej krásnom dome, tak aj dekorácie a príprava celého priestoru bola na nás. Nádherné výzdoby som mala však vyrobené na mieru od Lp Handmade a tak bolo oveľa ľahšie docieliť tú pravú vianočnú atmosféru. Hlavným korením tej naozajstnej Christmas atmošky boli však deti, rodina a najbližší priatelia. Všetci boli ochotní a nápomocní, som im veľmi vďačná,“ vyznala sa Anita, ktorá si klip chce uchovať ako pamiatku na krásne vianočné obdobie so svojimi blízkymi.

Videoklip je skutočný Vianočný zázrak. Zahrali si v ňom Anitina mama, sestra, syn Marcus aj krstný syn Noel. Spolu s ďalšími milými deťmi Yasminy Taty vykúzlili nádhernú vianočnú pohodu.

„Deti boli najzlatšie na svete! Môj syn to zahral tak profesionálne, že som sama bola prekvapená, ako si s kamerou rozumie. Aj krstný syn Noel bol roztomilý, najmladší člen rodiny tam totiž nesmel chýbať. Teším sa, že sme ho stihli nakrútiť, keďže potom musel ísť spinkať. Chloe a Ryanko sú ostrieľaní profíci, kamera ich miluje a s Marcusom si veľmi rozumejú, ľúbime ich. Zvládli to na jednotku. A keď sme točili ostatné scény, pekne sa hrali v Noelovej detskej izbe,“ pochválila deti krásna speváčka.

Anita nedávno vydala nový album s názvom Balans. V poradí tretí album speváčky a skladateľky obsahuje 17 autorských skladieb. Teraz sa už Anita teší na Vianoce, ktoré považuje za najkrajšie obdobie v roku.


„Vianoce sú pre mňa symbolom narodenia Ježiša Krista a zároveň požehnaním. Na Vianoce by nikto nemal byť sám a ja som šťastná, keď môžem tráviť tieto láskyplné sviatky s rodinou a s ľuďmi, ktorých ľúbim. Mám pocit, že na Vianoce aj tie najtvrdšie srdcia zmäknú a tak by to malo aj byť. Božia láska obmäkčí každé srdce, lebo je Nekonečná,“ uzatvára Anita Soul. Anita Soul pokračuje v tvorení novej hudby a pripravuje ďalšie unikátne spolupráce. S novým albumom Balans plánuje vyraziť aj na turné. Album si môžete kúpiť tu.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Lenka Filipeje