Bad Karma Boy vydali v novembri 2017 svoj tretí album Prekrásny nový svet. Posun od gitár k elektronike a hľadanie nových zvukov za pomoci producenta Pištu Kráľoviča im prinieslo nielen výborné ohlasy kritikov, ale aj povzbudivú poslucháčsku odozvu a rekordnú návštevnosť koncertov. Bad Karma Boy teraz žijú prípravami svojho zatiaľ najväčšieho česko-slovenské turné. Od 9. marca na kapelu čaká 15 klubových zastávok, spoločné vystúpenia s českými Role či exportnými nvmeri.

Hudbu netvoria kvôli pretekom v hlasovaniach či počtu hviezdičiek v recenziách. Keď sa však človek pozrie na finálne nominácie tohtoročných cien Rádia_FM, prebleskne mu hlavou, že Bad Karma Boy zrejme musia robiť niečo dobre. Získali si hlasy poslucháčov v kategóriach album roka a singel roka (Na dne rieky) a šancu majú aj vo výbere hudobných kritikov. Symbióza fanúšikov a odborníkov je o to cennejšia, že sa prejavuje aj v návštevnosti koncertov. Na bratislavský krst Bad Karma Boy v novembri dorazilo 700 ľudí a o nedávne vystúpenie v živom vysielaní Rádia_FM v budove Slovenského rozhlasu bol záujem taký veľký, že značná časť fanúšikov sa do sály na koncert ani nedostala.

“Je to pre nás veľmi príjemné a zároveň trochu turbulentné obdobie,” hovorí kapela. Mierny stres pramení najmä zo snahy posúvať sa neustále ďalej – v skladaní, zvukárskej práci, koncertnom prejave, vizuálnej komunikácii a ďalších detailoch. Aj kvôli tomu trvali prípravy tretieho albumu viac ako tri roky.

Perfekcionizmus a dlhšie čakanie sa nakoniec vyplatili. K producentskej spolupráci na Prekrásnom novom svete si Bad Karma Boy prizvali Pištu Kráľoviča (nvmeri, FVLCRVM), objavili spevácky a skladateľský potenciál Adely Tihlárikovej a k psychedelickému zvuku pridali viac elektroniky. Ich hudba teraz trochu spomaľuje, texty pôsobia hĺbavejšie a kapela synergickejšie, ako kedykoľvek predtým.

Záľuba v hypnotických tónoch na spôsob Flaming Lips či Tame Impala však Bad Karma Boy predsalen ostala a prejavuje sa napríklad v ich najnovšej verzii pesničky Bratislava od Živých Kvetov. Skladba vyšla na 100. albume vydavateľstva Slnko Records, pod ktorého značkou šíri svoju tvorbu aj bratislavská štvorica. Teda vlastne, od marca už pätica. Bad Karma Boy sa totiž momentálne pripravujú na 15-koncertnú klubovú šnúru na Slovensku a v Čechách. Zohratú zostavu Juraj Marikovič, Adela Tihláriková, Roman Lauko a Alan Prekop na pódiu doplní multiinštrumentalista Martin Zaujec z Fresh Out Of The Bus.

V ôsmich mestách sa k Bad Karma Boy pridá garage popová česká zostava Role, na strednom Slovensku program posilnia nvmeri, ktorým v lete uplynulého roku vyšiel svetovo-znejúci, math-funk popový album I Don’t Think So.

PREKRÁSNY NOVÝ SVET TOUR

09.03 Prešov, Wave + ROLE (Predpredaj)
10.03. Košice, Tabačka + ROLE (Predpredaj)
16.03. Ústí nad Labem + ROLE
17.03. České Budějovice + ROLE
23.03. Trnava, Artklub + ROLE
24.03. Bratislava + ROLE (Predpredaj)
27.03. Brno, Kabinet Múz + ROLE
28.03. Praha, Klub Famu + ROLE
29.03. Vsetín, Dom kultury
30.03. Brezno, Bombura + NVMERI
31.03. Banská Bystrica, Záhrada + NVMERI
01.04. Kremnica, Akropola + NVMERI
06.04. Nitra, Trafačka
07.04. Liptovský Mikuláš, Diera do sveta
04.05. Topolčany, Nástupište

Zdroj: Alexander Čerevka, Slnko Records