Keď si režisér F. A. Brabec prečítal knihu Filipa Rožeka o psom tulákovi Gumpovi, okamžite vedel, že má pred sebou príbeh hodný sfilmovania. Český bestseller, ktorý vyšiel medzičasom aj u nás, sa mu podarilo nakrútiť vlani a tento rok nás v kinách poteší film Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť. Medzi hlavnými ľudskými postavami sa objavia Bolek PolívkaEva Holubová. Aký majú vzťah k zvieratám? A vedeli to zužitkovať pri filmovaní?

„O mne je známe, že mám rád zvieratá. Mám koňa, psa, deti majú papagáje, morča, myšku… So zvieratami mám mnoho skúseností a to sa pri nakrúcaní hodí,“ hovorí Bolek Polívka, ktorý už s množstvom zvierat pri filmovaní „spolupracoval“. Známe je napríklad početné zvieracie zastúpenie v komédii Dedičstvo a v jej pokračovaní.

Eva Holubová je jednou z najobľúbenejších českých herečiek, a zároveň majiteľkou dvoch psíkov. „My máme dvoch úžasných kamarátov, ktorí dopĺňajú našu svorku a robia nám strašnú radosť,“ hovorí o chlpáčoch, ktorých do domácnosti zaobstarala jej dcéra. Ponuku zahrať si v Gumpovom dobrodružstve preto s radosťou prijala. Dodáva tiež, že úlohu zohral aj fantastický štáb, ktorý sa pri nakrúcaní stretol. „Mám radosť, že môžem znova nakrúcať s F. A. Brabcom alebo s Bolkom Polívkom. S ním hrám veľmi rada, vídam ho rada. Je to stálica na mojom nebi, jeden z ´chronických manželov´. Je úžasné toľko rokov sa na niekoho tak tešiť.“

Okrem spomenutej dvojice sa vo filme objaví aj Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo, Jana Plodková, Patricie Pagáčová či hlas Ivana Trojana v úlohe Gumpa. Ako však herci a herečky svorne tvrdia, hlavnými hrdinami príbehu budú psíky. Všetky, ktoré sa v snímke objavia, spája ťažký osud, ktorému unikli. Ako sa so svojimi hereckými úlohami vysporiadajú, si bude môcť slovenské publikum pozrieť v kinách po ich otvorení. Snímku do nich prinesie distribučná spoločnosť Continental film.  

Zdroj: Peter Gašparík, Continental film
Foto: Continental film