„Boli to roky experimentovania a zoznamovania sa s rôznymi prístupmi k tvorbe hudby počas ktorých som si vytvoril silnú vášeň pre zvukovú syntézu a design. Ich využívanie mi umožňuje strácať sa v mojich vlastných zvukových plochách, textúrach a atmosférach,“ hovorí Adam Mészáros – skladateľ a producent z Bratislavy, jediný človek stojaci za projektom Absorver, ktorý má už za sebou vydané dve digitálne EP.
Prvé, svojpomocne publikované „Attribution“ z roku 2017 a o rok mladšie „Obstinate Light“, ktoré vyšlo pod hlavičkou labelu Kaiseki Digital.

Adamova výsostne konceptuálna tvorba oslovila rakúske vydavateľstvo Mai Lei Bel, s ktorým sa na jar roku 2020 dohodol na dlhodobej spolupráci.

A práve najnovšie, 7-trackové EP „Absorvations“, ktoré vychádza v piatok 26. februára 2021, je nielen vinylovým debutom pre jeho projekt Absorver, ale aj prvým spoločným „dieťaťom“ ich vzájomného partnerstva.

„Absorvations“ komplexne prezentuje Adamovu prirodzene melancholickú náturu, ktorá sa hudobne v kombinácii so zvukovo éterickou downtempo elektronikou pokúša vykresliť nevyhnutný kolobeh pocitov.

Adam vlastnými slovami o tématike EP „Absorvations“: „Pocit, keď zo studeného drsného neznáma (Raureif), odkiaľ sa chceš čo najskôr vrátiť, sledujúc cestu nádeje a úľavy, a keď sa pomaly konečne blížiš k známemu územiu (Thaw), kde sa však po krátkej chvíli pohodlia a uvoľnenia (Soils) čoskoro objavuje každodenný pocit mrzutosti a neistoty, než sa nakoniec opäť vrátiš späť tam, kde to celé vlastne začalo a kvôli čomu si na samom začiatku odišiel a chcel si všetko vo svojom živote zmeniť, sa objavuje zas a znova v neúprosnej kakofónii… a všetko čo chceš, je len ten moment, aby pocit a všetok chaos okolo tohto momentu jednoducho len zamrzol tam kde je … až kým sa znova nepostavíš na začiatok (Tumult).“

Hudobne celkovú atmosféru každého tracku charakterizuje skreslená, glitch inštrumentácia, minimalistické repetitívne melódie, rytmy a sample s lo-fi spracovaním, syntezátory, saxofóny, poprekrúcane gitary, nezrozumiteľné vokálne vzorky, experimentálne ambientné textúry.
To je Adam a.k.a Absorver v jeho EP „Absorvations“.

Viac informácií získate na webe, facebooku alebo instagrame.