Navštívili sme projekt InPark / Summer In Peace v areáli bratislavskej Incheby. Ide o príjemnú lokalitu na brehu Dunaja pod známou vyhliadkovou vežou UFO. Po dlhej pauze (nielen) v kultúrnych podujatiach sa tu organizátori InPark-u snažia opäť nakopnúť slovenskú hudobnú scénu a vystúpenia v Bratislave, za čo im patrí rešpekt a podpora.

Doposiaľ v InPark-u zahrali známe mená rôznych žánrov ako Korben Dallas, Chiki liki tu-a, Konflikt, Vision Days či Nerieš a Strapo.

Streda, 22.7. tak nebola výnimkou a InPark opäť ponúkol nabitý program. Na hlavnom pódiu to roztočili mladé slovenské kapely, známe najmä poslucháčom alternative metalu či pop-punku. Večer odštartovali Four Faces, ktorých vystriedala formácia NoControl s popredným slovenským gitaristom Jimi Cimbalom. Domáci Rust2Dust si prizvali na pomoc k svojím skladbám ako prekvapenie večera rapera Zverinu. Na záver show sa fanúšikovia dočkali vrcholu programu – nitrianskej kapely Zoči Voči.

„Takmer päť mesiacov sme nekoncertovali, takže pocit to bol skvelý. Miestami to bolo trošku rozpačité, ale myslím si, že sme si to všetci poriadne užili. Takúto dlhú prestávku sme mali naposledy hádam ešte v roku 2007. Dúfam, že sa to už nezopakuje,“ opisuje svoje pocity z koncertu Michal Žitňanský, líder skupiny Zoči Voči a dodáva: „Je to ťažká doba pre každého. Som veľmi rád, že zopár akcií toto leto odohráme a za to, každému organizátorovi ďakujem. Verím, že sa ľudia prestanú báť, situácia sa ukľudní a opäť budeme fungovať ako predtým.“


Úspech večera by bol za iných okolností zaručený, avšak v tieni korona doby to nie je až tak jednoduché. Podujatie má veľký potenciál a je len škoda, že neprilákalo viacerých milovníkov hudby. Okrem bohatého programu sa totižto môžu pýšiť kvalitným festivalovým pódiom a priestranným areálom s množstvom oddychových zón, atmosféricky nasvietenou zeleňou či dokonca jazierkom.

Okrem veľkých koncertov sa tu organizuje aj Talent & Busking Stage so vstupom zadarmo a s možnosťou podporiť nové talenty. Pri kúpe občerstvenia každý návštevník dostane kupóny, prostredníctvom ktorých môže zahlasovať za svojho favorita a pomôcť mu tak k finančnej výhre určenej pre ďalší rozvoj kapely. Zároveň sa tak zúčastňuje žrebovania o lístky na jeden z hlavných koncertov podľa vlastného výberu.

V areáli je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Kapacita je tak pochopiteľne obmedzená na 1000 osôb a samozrejmosťou je aj dezinfekcia priestorov.

Počas leta sa v InPark-u ďalej môžete tešiť na:
30.7. Polemic & Le Payaco
08.8. Smola a Hrušky & Heľenine oči
16.8. Tri esá – Pepa Vojtek, Richard Rikkon, Felix Slováček
18.8. Kandráčovci
21.8. Vidiek & Boban Markovič Orkestar
26.8. Richard Müller
27.8. Jozef Holly Band & Strings

Viac informácií nájdete na webe, facebooku alebo instagrame. Vstupenky na podujatia zakúpite v sieti Ticketportal.sk

Väčšiu fotogalériu nájdete na našom facebooku.