Pavel Vítek

Skupina Tři sestry si k 35. narodeninám nadelila kompilačný trojalbum Platinum Maxxximum s najväčšími  hitmi , ku ktorým pripojila tri novinky.

Skupinu Tři sestry založili kamaráti v pražskej štvrti Braník v roku 1985. Pôvodné punkové zoskupenie sa postupne pretvorilo na rešpektovanú kultovú skupinu. „35 let existence čehokoliv v měřítku lidských životů je úctyhodných. Jedná-li se o hudební skupinu, která káže pivo a pije pivo, je těch 35 let zázrak,“ hodnotí spevák a výhradný textár skupiny Lou Fanánek Hagen.

Kapacita prvých dvoch diskov je na 100 % zaplnená najobľúbenejšími skladbami z obdobia od vzniku skupiny do roku 2007. Tretí album predstavuje najlepšie songy z obdobia 2007-2020 a pripojené sú k nim tri úplne nové bonusové nahrávky Litovel, Jinej vdolky a Ať seš punk, coververzia skladby  Mods, Skins, Punks od skupiny The Professionals. V posledním roce poslouchám po večerech u střiku kapely, které nás ovlivňovaly v osmdesátých letech. The Professionals jsou parta, ve které hrají dva ex-Sex Pistols, a ta píseň se mi dlouho líbí. Je o radosti z atmosféry živého hraní a lidského kontaktu, o té síle, která nás v sobotu večer táhne na koncert,“ vysvetľuje Fanánek.

K novinkovej údernej punkovici Ať seš punk natočil režisér Petr Orozovič klip, v ktorom hrajú a spievajú kamaráti zo skupín Alkehol, Doctor P.P., E!E, Pirates of the Pubs, MZH, Lety Mimo a Zputnik. Objavuje sa v ňom aj niekoľko jedinečných archívnych záberov. Krátko od svojho zverejnenia, presiahol hranicu 100.000 zhliadnutí  na YouTube.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music
Foto: Pavel Vítek

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.