Česká skupina J.A.R. získala za svoj posledný štúdiový album Eskalace dobra tri Ceny Anděl od Akadémie populárnej hudby (kategórie singel, album a skupina roku). Teraz vychádza jeho remixová podoba Eskalace bobra.

Skladieb z oceňovaného albumu Eskalace dobra sa ujali umelci naprieč žánrovým spektrom, aby ich upravili podľa seba. Vznikla tak pestrá kolekcia pozoruhodných remixov, ktorú zostavil producent a remixér Ecson Waldes: “Každý remixér, kterého Roman Holý oslovil,  dostal volnou ruku. Bylo pro mne velkým úkolem sjednotit tak stylově různorodou, ale i generačně pestrou hudbu. Po téměř půl roce postupného nahrávání a mixáží v mém studiu Biotech nabízí remixové album skladby J.A.R. v naprosto novém kabátě. Věřím, že je fanoušci J.A.R. ocení.”

Výtvarný návrh obalu albumu  nadväzujúci na Eskalace dobra vytvoril ilustrátor, maliar a hudobník Aleš Čuma. Album vychádza vo fyzickej podobe na CD a 2LP, v digitálnej podobe je rozšírený o jeden track.

Skupina J.A.R. tento rok 17. novembra oslávi 30. výročie svojej existencie. Zoskupenie popredných českých hudobných individualít funguje v zložení: Dan Bárta, Roman Holý, Oto Klempíř, Michael Viktořík,  Miroslav Chyška, Robert Balzar, Pavel Zbořil, Filip Jelínek, František Kop a Radek Kašpar. J.A.R. v skutočnosti nefunguje ako kapela, ale skôr príležitostne ako stretnutie českých jazzmanov a hudobných producentov. Členovia figurujú vo svojich vlastných kapelách a venujú sa svojím projektom. Kapela každoročne absolvuje niekoľko koncertov a vždy 17. novembra aj tradičný koncert vo veľkej sále Lucerny, kde tak oslavujú narodeniny.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music
Foto: Ecson Waldes

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.