Vzdušné siluety, výrazné strihy a uvoľnený štýl sú len tri módne záležitosti tohtoročných trendov. Tento rok bude o slobode a nádeji, dominujú mu pestrofarebné kúsky, a nosí sa rovnako elegantný, ako ležérny a športový štýl, ktoré spája jediné slovo – pohodlie. V roku 2022 módne domy a dizajnéri predvádzajú nové siluety ako reakciu na pandémiu, v ktorej žijeme. Čo sa teda bude túto jar nosiť?

Vráťte do svojho života trochu farieb

A to doslova! V móde je vyniknúť a odlíšiť sa, a ako to dosiahnuť lepšie a jednoduchšie, ako za pomoci farieb. Pánske oblečenie tak ovplyvnia nové farby, ktoré však budú poväčšine tlmené. Hitom sezóny je rozhodne ružová. Kedysi bola ružová považovaná za mužskú farbu a svoj ženský status získala až začiatkom 20. storočia. Nová, otvorenejšia generácia mladých mužov sa to však rozhodla ignorovať a vrhá sa po hlave do jemného odtieňa ružovej, ktorý pánom navyše nesmierne svedčí. Ak chcete nosiť ružovú, voľte si odtiene, ktoré sa hodia k vašej pleti, no zároveň vždy siahnite po staroružovej, baby pink, lososovej, alebo inom jemnom odtieni. Výrazná ružová môže pôsobiť nevkusne. Ružovú skombinujte s olivovými alebo hnedými  tónmi a noste ich s bledými džínsami alebo džínsovými bundami.

Do vášho šatníka môžete za pomoci žltej priniesť aj trochu slnka. Rovnako ako pri ružovej, aj pri žltej platí, že farba funguje najlepšie tónovaná a tlmená. Trendom je tlmená horčicová alebo medová, no samozrejme odvážnejší a tmavší páni môžu vyskúšať aj žiarivejšiu žltú. Bez ohľadu na to, pre aké odtiene sa rozhodnete, svoje nové kúsky skúste hľadať napríklad na Bolf.sk, ktorý má pomerne širokú paletu farieb naprieč rôznymi druhmi oblečenia.

Nosia sa teplákové súpravy

Teplákové súpravy už nie sú len obľúbenou voľbou na oddych doma alebo na cvičenie, ale našli si cestu do väčšiny aspektov nášho života. Zrod toho, čo dnes poznáme ako teplákovú súpravu, možno vysledovať do roku 1967, kedy Adidas spolupracoval s nemeckým futbalistom Franzom Beckenbauerom. Do tejto doby tepláky nosili len športovci, ktorí potrebovali praktické a teplé oblečenie. Tento rok ale teplákové súpravy vzali svet módy doslova útokom a boli začlenené do mainstreamovej kultúry. Môžete ich nosiť do školy, do práce, na prechádzky, alebo na šport. Ak k nim zvolíte vhodné tričko a značkové tenisky, budete vyzerať štýlovo bez ohľadu na to, kam sa vyberiete.

Stavte na štýlovú prechodnú bundu

Trendových možností je v tomto prípade veľa. Trendom je napríklad stále džínsová bunda. Táto bunda kraľuje móde už niekoľko sezón a môžete ju nosiť rovnako samostatne, ako pod kabát. Dokážete ju tak využiť počas celého roka. Hľadajte klasický strih a nie príliš okázalý dizajn, ktorý sa hodí ku všetkému. Druhou módnou možnosťou je klasická pánska bomber bunda. Pôvodne bola navrhnutá tak, aby udržala vojenských pilotov v teple aj vo vysokých nadmorských výškach, no teraz sa plne integrovala do civilného života. Tradične je bomber bunda vhodná na neformálne nosenie s vecami, ako sú džínsy a obyčajné tričká. Horúcim trendom roku 2022 je tiež fleece. Ten dominuje viacerým módnym domov, ktoré sa inšpirovali vintage kúskami. Fleece je úžasný materiál pretože dodáva outfitom textúru a je výborný na vrstvenie. Je tiež pohodlný, útulný a ideálny na jarné dni, kedy sa počasie neustále mení. Je prekvapivo všestranný, aj pokiaľ ide o styling, ale najlepšie na ňom je, že vyzerá skvelo s klasickými outdoorovými, vojenskými a flanelovými kúskami inšpirovanými hipsterskými alebo pracovnými outfitmi.