Jarná klubová sezóna je v plnom prúde a s koncertami nezaostáva ani alternatívna rock’n’rollová kapela Craggy Collyde. Tá brázdi vody (nielen) československej undergroundovej muziky už od roku 2018, kedy si – ešte ako duo elektrickej gitary s bicími – vydali svojpomocne svoj prvý singel na vinyle. Ten bol v roku 2020 nasledovaný šesťpesničkovým vinylovým EP vydaným rovnako na vlastný náklad. Po náročnom období pandémie sa kapela vrátila posilnená o nového člena – basgitaristu Tomáša „Faky“ Faktora (ex-Princovia). V roku 2022 kapela pracovala na nahrávaní prvého dlhohrajúceho albumu, ktorý bude vydaný neskôr tento rok, tentokrát už v spolupráci s vydavateľstvom Mai Lei Bel. Predtým kapela predstaví pesničky z neho už na jarných koncertoch.

„Tešíme sa na tohtoročné koncerty – na návrat na bratislavské Garáže pod prístavným mostom i do brnianskeho Pubu u Dvou Přátel, či do Viedne. Tento rok sa nám podarí zahrať i v hlavnom meste našich susedov Prahe, a konečne sme sa dočkali aj koncertu v banskobystrickej Bosorke, kde sme mali hrať už dvakrát, no oba koncerty zrušila pandémia. Sme veľmi radi, že toto už máme za sebou,“ hovorí frontman Craggy.

„Za koncerty vďačíme predovšetkým pilným organizátorom, napríklad Tomášovi Černému z Prahy či Oliverovi z bratislavských Garáží, a tiež kapelám, s ktorými budeme hrať – s berlínskymi Top Down nás dal dohromady práve Oliver a podarilo sa nám naplánovať pekných pár spoločných dátumov. S ideou „Wild weekendu“ prišli zase kamoši Nazi Tampons. No a za prvý tohtoročný koncert v Leviciach ďakujeme kamarátom Dead Rats. Dúfame, že sa na niektorom z koncertov vidíme!“ dodáva bubeníčka Veronika.


Zdroj: TS, Craggy Collyde