Five Finger Death Punch

Festival TOPFEST, ktorý odštartuje letnú festivalovú sezónu na žilinskom letisku, potvrdzuje ďalšieho headlinera. Pripravte sa na úder smrti od skupiny FIVE FINGER DEATH PUNCH, ktorá vystúpi 29. júna 2024.

TOPFEST si lepšieho headlinera ani nemohol priať! Toto bude vo všetkých smeroch 29. júna 2024 maximálny zážitok!

Američania FIVE FINGER DEATH PUNCH zhromaždili viac ako 11 miliárd streamov po celom svete, niekoľko top 10 hit singlov a 15 singlov, ktoré sa dostali rovno na špicu hitparád. Stali sa jednou z najznámejších kapiel vôbec. Objavujú sa na tých najväčších svetových festivaloch a pravidelne vypredávajú najväčšie svetové arény.

„Five Finger Death Punch je momentálne jednou z najúspešnejších amerických  hard rock skupín a sme veľmi radi, že ňou budúci ročník potešíme aj našich fanúšikov. Ich úspechy sú dôkazom toho, že je to skupina, ktorá má veľký vplyv na

rockovú scénu a dokázala si získať obrovskú popularitu po celom svete,“ uviedol Michal Krasňan, finančný riaditeľ Topfest Management.


Kapela počas rokov získala milióny dolárov na podporu veteránov, záchranárov a mnohých ďalších charitatívnych organizácií. Five Finger Death Punch sa už viac ako desať rokov spája práve s rôznymi organizáciami, aby zvýšili povedomie o mnohých svetových problémoch. Aktuálne je to napr. program pre ubytovanie, stravu, vzdelávanie, poskytovanie pracovnej pomoci, služieb duševného zdravia a zdravotnej starostlivosti pre mládež bez domova v celej Amerike.

„Mnoho našich piesní a hudobných videí hovorí priamo o týchto problémoch. Našim záväzkom je prispievať na podporu týchto programov a využívať našu platformu na zvyšovanie povedomia o nich. Je to dokonale v súlade s hodnotami kapely a našich fanúšikov,“ hovorí frontman kapely Ivan Moody.

Od svojho debutového albumu „The Way of the Fist“, ktorý vyšiel v roku 2007, skupina vydala deväť po sebe idúcich albumov, z ktorých sedem bolo certifikovaných ako Gold alebo Platinum. Najnovší album kapely „Afterlife“ (2022) o živote a smrti a rovnováhou medzi nimi, zbiera ďalšie ohromujúce úspechy.


Okrem toho si kapela za posledné desaťročie vyslúžila množstvo národných a medzinárodných ocenení a vyznamenaní, ako je prestížne ocenenie Soldier Appreciation Award od Asociácie armády Spojených štátov, čo je pocta, ktorú pred nimi získal iba Elvis Presley.

Vstupenky na hviezdami nabitý TOPFEST 2024, ktorý sa uskutoční 27. až 29.6.2024 na letisku v Žiline si exkluzívne zakúpite v sieti Ticketportal.sk.

Zdroj: Mišo Kožuch, PR Manažér festivalu
Foto: Five Finger Death Punch