Najintímnejšia skladba z nového EP RN´D sa konečne dočkala svojho vizuálu. Po dvoch na seba nadväzujúcich skladbách nastal príbehový zvrat až v aktuálnej novinke Duša ktorá odhaľuje Danov najintímnejší príbeh nielen z EP ale aj jeho života.

Skladby z nového EP sa z týždňa na týždeň odhaľujú a usporadúvajú sa do celistvého jedného príbehu. Po dvoch vizuáloch, ktoré ma na svedomí režisér Martin Miko z Illuminate Production prichádza klipový zvrat. V prvých dvoch sme umelca videli najmä s kamošmi si užívať naplno deň, no v novinke „Duša“ sa nám Dano osobnejšie otvoril nielen v klipe, ale aj v emotívnom texte.

Skladba je pre mňa jedna z najintímnejších, keďže presne takýto príbeh som prežil pred niekoľkými rokmi. V tomto žánri práve osobný text vyznie najviac emotívne, a aj preto som si nechal túto skladbu chronologický až tretiu, aby celé EP malo postupnosť ako v mojom živote“, vysvetľuje priebeh vydania skladieb Dano.

Samotná skladba však pretína aj iný osobný zlom v umelcovom živote. Náhody síce vraj neexistujú, no na release samotnej skladby vyšiel len týždeň pred dušičkami, čo počuť aj v samotnom hudobnom sounde od dvorného producenta EP RN´D Hoodiniho. Skladba totiž obsahuje gitarové pasáže, ktoré vznikli na originálnom nástroji od Danovho zosnulého otca, známeho umelca a má vyše 30 rokov.


Skladba Duša je úplne iná ako predošlé skladby z EP, dej už má svoju zápletku a začínajú sa vynárať otázky, ako to celé vlastne skončí. Sme na Dana v Zrazoo Records nesmierne hrdý, že svoje emócie vedel pretaviť do skladby tým najumeleckejším spôsobom“, hovorí Dalibor Frankovič, Director Zrazoo Records.

Danovi ostávajú z EP už len posledné dve skladby, ktoré uzatvoria príbeh, no vypočuť sa už dajú na digitálnych platformách alebo na špeciálnom nosiči od Ruka Hore, od dnes aj s podpisom umelca.

Viac sa o Danovi Kapitánovi dozviete na jeho facebooku alebo instagrame. Dana Kapitána môžete v aktuálnom období podporiť napríklad kúpou merchandise na webe Rukahore.sk. Aby sme boli fér, tento link je PROVÍZNI a pokiaľ cez neho nakúpite, podporíte nie len Dana Kapitána ale drobnou čiastkou aj náš portál za čo Vám už teraz ďakujeme.

Zdroj: Jana Trelová, Ruka Hore&Zrazoo Records