Považskobystrická kapela Dany Moment s veľkým nadšením oznamuje vydanie svojho najnovšieho singlu „Relax“, ktorý prináša letné vybrácie plné optimizmu a pohody. Skladba bola oficiálne vydaná 15. mája 2024 a okamžite si získala srdcia poslucháčov svojou osviežujúcou atmosférou a pozitívnym posolstvom.

„Relax“ je skladba, ktorá vyzýva každého z nás, aby sme sa uvoľnili, zanechali za sebou každodenné starosti a dovolili si byť šťastní. „Žijeme vo veľmi rýchlej dobe, ktorá so sebou prináša množstvo výziev a napätia. Verím, že skladba ‚Relax‘ perfektne zapadá do tohto kontextu a dokáže nám spríjemniť letné chvíle strávené s rodinou a priateľmi,“ hovorí frontman kapely Denis Kolek.


Od svojho vzniku v roku 2019 sa kapela Dany Moment neustále inovuje a snaží sa zdokonaliť vo všetkých aspektoch. Ich predchádzajúci singel „Moje srdce“ z apríla 2022 získal pozitívne ohlasy a bol označený hudobným dramaturgom Jurajom Čurným ako „prototyp príjemného, veselého, optimistického hitu, akých nikdy nie je dosť”. Tento singel predstavili aj na prvom ročníku hudobného festivalu Lovestream, kde ho svojím vystúpením otvorili a zavŕšili celosvetovo známi Red Hot Chili Peppers.

Kapela tiež preukázala svoj talent vytvorením hymny „Víťazi“ pre MŠK Považskobystrických hádzanárov, ktorým sa následne podarilo obhájiť svoj štvrtý titul v histórii. Ich ďalší singel „Stále Sa Pýtam“, vydaný v januári 2024, si získal veľkú mediálnu pozornosť po živom vystúpení v televíznej relácii Teleráno na TV Markíza.

Pôvodný text piesne „Relax“ bol veľmi rozsiahly, čo si vyžiadalo jeho úpravu na štandardnú dĺžku skladby. „S pôvodným textom by skladba mohla trvať takmer šesť minút,“ prezrádza spevák Denis Kolek. „S kapelou sme sa rozhodli zostať apolitickí, aby sme hudbou spájali ľudí a nerozdeľovali ich. Uvedomujeme si napätie v spoločnosti a veríme, že skladba ‚Relax‘ môže  podvedome prispieť k zmierneniu tlaku, ktorý na ľudí pôsobí.“

Videoklip k piesni „Relax“ bol nakrúcaný a editovaný renomovaným fotografom a kameramanom Branislavom Marekom, ktorý s kapelou spolupracuje od jej začiatkov. „Rozhodli sme sa pre lokalitu ATC Nová Duchonka, ktorá je legendárnym kempom s bohatou históriou. Naši rodičia tu prežili krásne chvíle svojho mladí a my tam s rodinou a priateľmi chodíme niekoľkokrát do roka. Miesto má svoje čaro a príjemnú atmosféru,“ vysvetľuje frontman Denis Kolek.


Majiteľ kempu Miroslav s nadšením podporil natáčanie klipu, poskytol priestory a rekvizity ako paddleboardy či čln, čo výrazne prispelo k autentickosti a vizuálnej príťažlivosti videa. „Za jeho podporu a ochotu mu aj touto cestou veľmi pekne ďakujeme,“ dodáva frontman Denis Kolek.

Kapela Dany Moment vyjadruje hlbokú vďaku aj svojim partnerom, medzi ktorých patria Andrej Juhaniak, Reštaurácia Hošták, Jakub Juščák a Alpaka Hair Atelier. Ich neoceniteľná podpora a zdroje umožnili realizáciu tohto projektu.

„Veríme, že naša nová pieseň ‚Relax‘ spríjemní všetkým leto a prinesie radostné chvíle strávené s rodinou a priateľmi. Dúfame, že sa vám náš klip bude páčiť,“ uzatvárajú členovia kapely.

                                                                                                             Zdroj: Andrej Juhaniak, Dany Moment