Baviť sa hudbou, tvoriť a pritom využiť všetky svoje životné skúsenosti. To je krédo trenčianskych TUFIFTY, ktorí vydávajú v týchto dňoch debutový album s názvom TU50.

Debutovať môžeš aj keď máš 50. Stále si TU, zažil si toho veľa a máš o čom písať aj spievať,“ hovorí Vojtech Irša, tvorca projektu TU50, producent, autor hudby a textov, mozog a hudobný motor tejto originálnej formácie. Album, ktorý uzrel svetlo sveta koncom septembra, obsahuje 12 hudobne nápaditých, farebných a zároveň lyricky svojráznych a hlbokých piesní. Fanúšik dostane ako na dlani prierez životmi hudobníkov, ktorí sa do muziky rozhodli pretaviť svoje životné súsenosti. „Skladby sú najmä o láske, vzťahoch, o peniazoch a konzume, o súčasnosti a budúcnosti. Celý album je o živote, ktorý sme žili, žijeme a žiť neprestávame,“ dodal Vojto.

Vyprodukovať CD bolo počas uplynulého roka pomerne náročnou úlohou. V čase pandémie a obmedzených možností sa páni nevzdali a nepriaznivú spoločenskú situáciu otočili vo svoj prospech. Jednotlivé single, ktoré teraz nájdete na ich debute, sa do povedomia verejnosti postupne dostávali od začiatku roka 2020 prostredníctvom sociálnych sietí. Ďalšie dotvorili v lete tohto roku, a tak sa fanúšikovia špecifického žánru skupiny TUFIFTY už dočkali finálneho výsledku.

Vody energického elektro-popu na albume rozmútil aj Roman Žigmund, sólový spevák formácie TUFIFTY s nezameniteľným hlasovým prejavom. Od 14 rokov je aktívnym hudobníkom, neustále nadšeným dobrou hudbou a hudobnou technikou.


Skladby vznikli v spolupráci s majstrom zvuku Jánom Zborovjanom zo štúdia AudioWizzards a spolu s vokalistkami Jankou Vlčanovou, Lucy Žigmundovou, Renčou Iršovou a trenčianskym speváckym zborom PIARISSIMO. O dizajn albumu sa postaral Martin Turzík, fotografie zabezpečil Michal Hajtman/MVE studio.

Viac sa dozviete na webe alebo na sociálnych sieťach skupiny. Debutový album skupiny TU50 zakúpite na Rukahore.sk.

Zdroj: TS, Volume Production