Kapela Good Road v nedeľu 4.7.2021 na Zemplínskej Šírave pokrstila svoj debutový album MULTIVERZUM. Album krstili, dirigent Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu Adrian Kokoš a operný spevák Roman Krško.

„Na albume sa pracovalo takmer rok, a vyšiel 8. augusta 2020. Nakoľko nám ho vtedajšia pandemická situácia nedovolila pokrstiť tak ako by sme chceli, tak sme sa rozhodli, že počkáme a nikam sa s tým nebudeme náhliť“, prezradil spevák a klávesák kapely, Jozef Novotňák.

Samotný názov albumu MULTIVERZUM v sebe nesie kúsok vesmíru. Kapela týmto spôsobom chcela svojim fanúšikom a širokej verejnosti prestaviť kúsok svojho „hudobného vesmíru“, preto sa aj krst niesol v tejto tematike.

„My sme si na krst pripravili takú špeciálnu vec a nazvali sme to „hviezdny prach“ a aj to je jeden z dôvodov prečo sme s krstom nejakú dobu čakali. Museli sme totiž vydržať, kým spadne nejaká hviezda“, pobavil publikum spevák Jozef Novotňák.


„Krst albumu bol detailne premyslený. Album MULTIVERZUM s kúskom vesmírneho nádychu, na obale ktorého sa nachádza obrazec trojuholníka, bol krstený „hviezdnym prachom“ nasypaným v trojuholníkovej fľaši“, ozrejmila nám kapela.

Krstom albumu sprevádzal publikum Jaroslav André, starosta obce Jenkovce, ktorý dlhodobo v Jenkovciach organizuje rockový festival, na ktorom je kapela Good Road každoročne stálym hudobným hosťom. „Som veľmi rád, že sme sa takto mohli stretnúť na tejto príjemnej udalosti a hlavne, že kapela Good Road robí poctivú muziku a vlastnú tvorbu“ vyjadril sa po krste Adrian Kokoš.

Kapela Good Road zverejnila od vydania albumu už niekoľko singlov a videoklipov. Najúspešnejším singlom bola zatiaľ skladba Medzi nami, ktorá sa hráva aj v niekoľkých slovenských rádiách. Kapela nedávno zverejnila aj ďalší videoklip ku skladbe Jediná, do ktorého sa zapojili aj priaznivci a fanúšikovia kapely tým, že zaslali do videoklipu svoje fotografie.

Zdroj: TS, Good Road