O umelcovi z Prešova, ktorý sa prezentuje pod umeleckým menom DEKLAN ste už počuli. Tentokrát prichádza s novou skladbou MNE TO NEWA a preto sme sa ho pokúsili vyspovedať, aby nám prezradil detaily natáčania a vzniku skladby ako takej.

Na čo hlavné by si chcel poukázať v skladbe MNE TO NEVA?

Songom MNE TO NEVA som chcel poukázať najmä na to, že život nie je spravodlivý a je to boj o miesto v ňom a pokiaľ sa človek v niečom nájde a verí v to na 100 percent tak sa snaží až cez svoje hranice, noc, deň aby dokázal čo si vysníval, čo si zaumienil. Cez deň pracuje aby mal prostriedky na vyplatenie účtov či pozdĺžnosti ak nejaké má a po nociach, ak je silný tak maká na svojich snoch. Spomínam tam serpentíny, čo znamenajú pre mňa  tú cestu k úspechu alebo cestu tým životom, ktorý je kľukatý ale aj napriek tomu si užívam každú chvíľu, robím čo ma baví a zároveň je to vlastne aj mojou prácou, pretože každý človek si musí užívať aj keď je zle, pretože aj keď prší tak musíme v tom nájsť to  dobré. A to čierno-biele X čo mám počas celého klipu na tvári pre mňa znamená len to, že som proti rasizmu a všetkému čo delí svet na dve strany  v politike v rozbrojoch v živote. Proste nech sme akýkoľvek a máme akýkoľvek život treba ísť na 100 percent, ísť ako vravím  na benga. Takže nejako tak by som zhrnul zmysel a význam celej tejto skladby.

Dopočuli sme sa, že väčšinu videí si striháš sám je to pravda? Ak áno, prečo?

Tak áno, väčšinou si točím videoklipy sám keďže sa tým živím a mám vlastnú produkciu a  zároveň ma baví  tvoriť čo vždy uvítajú aj aj moji klienti. Hlavné je že keď sa tvorí hudba a text vždy už mam predstavu ako by mal vyzerať vizuál.  Takže radšej všetko nechávame na domácej pôde v našom teame, keďže si  zakladám na dôvere  a  rodinnej spolupráci. Ďalej  je to  o tom  že môj názor ohľadom klipov je taký  že bez  vizuálu  by sa skladba až tak neuchytila, ale to už musia vedieť fanúšikovia. Som rád  že môžem  si  urobiť všetko sám  pod svojou  záštitou  pretože ako som spomínal , táto práca ma baví. Každopádne by sa to nestalo ak by som po boku nemal dobrého manažéra, ktorým je DeeJaySte, celá produkcia Warriors film a talentovaného čáva, kameramana, hudobníka Petra Rončíka a na marketing mňa – blogerku Bianka World, teda Bianku Knutovú. Bez nich by som to určite nezvládal tak, ako to zvládam teraz. Takže ja som za nich vďačný a hrdý a dúfam, že ta spolupráca sa podrží čo najdlhšie.


Po skladbách o láske vyšla pieseň MNE TO NEWA bol na to nejaký dôvod?

Skladby o láske boli napísané preto, lebo som to tak cítil a hlavne  je to  to čo zažívam aktuálne , lásku  a  romantické chvíle zo svojou polovičkou ktorá bola v skladbách mojou inšpiráciou. Mal som potrebu ukázať že sa chcem poberať  smerom skôr ako  RnB spevák, už keď mám ten titul prešovského Justina Biebera ako byť len párty man ktorý si ide skladby akou je Deň D, na ktorú sa tiež môžete pripraviť či Offline, ktorý sa hral na diskotékach, kým neprišiel covid-19.. Skladba MNE TO NEVA je výsledok toho že sa viem baviť a odviazať sa. Je fajn zabiť si niečo nové, tanečné, nech sa ľudia hýbu, zabávajú, lebo keby sme celý svet mali pohltiť nejakými deprimujúcimi pesničkami alebo pesničkami o láske tak… Som toho názoru že skladby povzbudzujú ducha človeka. Skladba MNE TO NEVA  je práve o tom  že treba vypnúť a  vybombiť, čo sa vlastne tam aj opakuje – idem si na benga, idem si jak furt  čo ak môžem prezradiť bude zdobiť názov prvého albumu.

Ako prebiehalo točenie a kde sa točilo?

Točenie klipu prebiehalo komplikovane, pretože sa nám kvôli počasiu trikrát zrušilo natáčanie. Bolo to fakt divné zároveň divoké  a už som to mal sto chutí vzdať, ale nakoniec sme sa nevzdali. Točilo sa v Prešove, na Sekčove v autobazáre CARCOM.SK, ktorý nám ponúkol priestor a pre ich prekvapenie a potešenie bola skladba dobrá, nakoľko mali obavy, že prešovský reper, „že čo to zas bude“ a podobne. Nakoniec boli nadšení, že aká je to pecka, aké je to chytľavé a tým pádom sme urobili sebe aj im reklamu ako lusk. Škoda že nám neprialo počasie, pretože sme nestihli natočiť všetko, lebo po nejakých dvoch troch hodinách nakrúcania sa strašne rozpršalo a tým pádom sme to museli celé stopnúť, rýchlo zbaliť techniku. Som ale  veľmi rád, že to baby tanečníčky z tanečnej skupiny FATIMA vydržali a že ani manažér ani kameraman ani technika nezmokli a stihli sme to poskladať. Dali sme to ako sme mohli, na benga, na sto percent, pretože tam dosť fúkalo a baby tam boli vo svojich kostýmoch a dosť som sa bál či náhodou neochorejú alebo či tam nebude zhoršený zdravotný stav. Hlavne musím poďakovať pánom Migašovcom, ktorý ma podporujú v každom jednom dobrom výsledku, v každej jednej skladbe, takže aj im musím dať veľké vďaka. V závere môžem povedať, že sa môžete tešiť na ďalšie skvelé pecky, skvelé skladby, ktoré vypustíme cez DEKLAN PROJEKT, nakoľko nespím na vavrínoch, ako sa hovorí a rád ponúkam ľuďom, ktorým sa moja tvorba páči skladby, ktoré sú, myslím si fajn.

Veríme že sa novej DEKLANOVEJ skladbe bude dariť minimálne tak, ako skladbám predtým. Prajeme veľa úspechov!

Zdroj: Bianka Knutová
Foto: archív Deklan