Dianah Kay po debutovej skladbe Self-destructive Habit a spoločnej piesni so zahraničným EDM producentom Brunom Pietrim, zverejňuje nový, anglicky spievaný singel s názvom ILLUMIN8 (čítaj„Illuminate“). V texte Dianinej novinky sa ukrýva  dôležitosť priateľov a našich najbližších a hlavne ich vplyv na cestu životom každého z nás.  

„Predovšetkým je to o tom, že aj keď moji kamaráti prežívajú ťažké obdobie, tak som tu pre nich, ako aj oni pre mňa, keď prechádzam horším obdobím ja a „presvetľujú“ mi tie horšie časy,“  popisuje Dianah význam piesne. Prvotná verzia ILLUMIN8 začala vznikať pred troma rokmi, v dobe pandémie a v niektorých frázach stále zostávajú zaznamenané obavy z tohto obdobia. Dianah (vlastným menom Diana Kovaľová), ktorá väčšinu života trávila so slovenskými rodičmi v Španielsku, dodáva:  „Išli sme s rodičmi na východ Slovenska k prarodičom, pretože do Španielska, kde som mala v tej dobe väčšinu priateľov, sme sa kvôli pandémii nemohli vrátiť. Bol tam kľud a to mi vyhovovalo. Práve vtedy som začala písať svoje prvé piesne.  Počúvala som veľa gospelovej hudby a takiež Man in The Mirror od Michaela Jacksona a Fly Like a Bird od Mariah Carrey mi neustále vyhrávali. Ich vplyv je v ILLUMIN8 podľa mňa celkom značný.“ 


Doba ale pokročila a Dianah postupne začala upravovať pôvodný text do aktuálnej podoby. „Ďalšou myšlenkou, ktorá mi pri písaní textu behala hlavou, a ktorá sa prejavila hlavne v klipe, že je zaujímavé sa niekedy zastaviť a zamyslieť sa nad tým, čo by sme si o svojom dnešnom ja povedali ako deti. V klipe sú skryté metafory a symboly.“  Réžie videoklipu sa tak isto ako predchádzajúceho, ujal Martin Miko. Ten je zhodou okolností jednou z hlavných osobností produkčnej spoločnosti s názvom ILLUMINATE. Hudobnú produkciu mala tentokrát na starosti osvedčená dvojica slovenskej hudobnej scény Peter Graus a Tomáš Zubák, ktorí stoja aj za najúspešnejšími hitmi slovenskej speváčky Emmy Drobnej.   

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music