Na sviatok svätého Valentína vydáva slovenská rocková speváčka Lenka Rakárová alias LeRa srdcervúcu baladu Divorce (rozvod), ktorá je zároveň jej úprimným rozhovorom s Bohom o krachu vzťahu a rozvode manželstva. Osobná pesnička je po ôsmich rokoch jej prvou otvorenou spoveďou speváčky o najťažšom období, aké kedy prežívala. Zároveň chce poukázať na to, že takmer každému sa v živote už stalo, že stretol nesprávneho človeka, že sa pomýlil, že sa nechal oklamať a pociťoval bolesť zo zrady toho najbližšieho.

Na sviatok svätého Valentína mnohí pociťujú zo strany spoločnosti, médií či sociálnych sietí tlak, ktorý vyúsťuje do pocitov, že pokiaľ nežijeme v usporiadanom vzťahu, ale naopak sme single, rozídení či rozvedení, strácame akýsi pomyselný kredit. Tento sviatok je pre mnohých doslova utrpením, cítia krivdu, hanbia sa a pripadajú si nekonečne sami.

LeRa má na srdcabôľ svoj vlastný recept: „Každá zrada, nevera, klamstvo či rozchod chvíľu bolia a je to v poriadku. Avšak nepokazme si celý život negatívnymi pocitmi, výčitkami a spomienkami len preto, že niekto iný urobil chybu. Nemusíme pre ňu navždy trpieť. Naopak, môžeme sa jednoducho poučiť a v čo najkratšom čase začať odznova. Byť single je svojím spôsobom skvelé. Môžete spoznať samého seba, venovať sa svojim záľubám, vytvoriť si lepší vzťah so sebou samým a vtedy, keď budete pripravení, príde tá skutočná, ozajstná láska. Netreba tlačiť na pílu a už vôbec nie zotrvávať v toxických, neperspektívnych vzťahoch. Skôr či neskôr to skončí a vy zbytočne prídete o množstvo času. Veci buď sú alebo nie sú. Nič medzitým nie je. A ten najdôležitejší cit je sebaláska. Až potom prichádzajú na rad tí druhí,“ hovorí pragmatická rockerka, ktorá sa zo svojich nepríjemných skúseností s láskou vyspievala v dojímavej balade.


„Vedela som, že na mojom novom albume Bird’s Eye View chcem byť autentická a naozaj osobná. Chcela som sa s poslucháčmi podeliť o skutočné pocity a zážitky. Balada Divorce je to najosobnejšie, čo som doteraz napísala a naspievala,“prezrádza LeRa, ktorej popularita momentálne rastie najmä v Nemecku. Tam uzavrela zmluvu s renomovanou booking agentúrou, keďže na západe má rocková hudba stále svoje miesto.

Speváčka nahrávala svoj aktuálny album vo svojom vlastnom štúdiu. Pesničku Divorce však naspievala doma v kuchyni. „S mojim bubeníkom Lackom Kováčom sme mali malú kreatívnu chvíľku, riešili sme aranžmány, môj spev a asi o tretej hodine ráno mi napadlo, že toto je práve tá chvíľa, kedy by som si trúfla naspievať pesničku Divorce. Laci rýchlo nainštaloval mikrofón a na jedenkrát som to celé zaspievala. A bolo to presne také, aké som chcela. S emóciami, s jedinečnosťou daného momentu a úplne autentické,“vysvetľuje LeRa, ktorá si vyslúžila prezývku slovenská rocková kráľovná.

Videoklip sa natáčal v malackých lesoch a pred Dómom sv. Martina v Bratislave, kde sa speváčka v minulosti vydávala, čím pieseň o vnútornej bolesti získava na autenticite. LeRa svojim hlasom a farbou trochu pripomína slávnu Bonnie Tyler, v Nemecku ju prirovnávajú k legendárnej nemeckej heavymetalovej speváčke Doro Pesch. V pesničke Divorce opäť potvrdila svoje spevácke kvality, pričom ju jej jedinečná farba hlasu v kombinácii s jednoduchým čiernobielym klipom nenásilne dostávajú čoraz viac do popredia vo viacerých krajinách Európy.

Zdroj: Andrea Čurná, woowoo.sk