Lokálny festival Spiš Rock fest sa uskutoční v sobotu 17. júna 2023 od 13.00 hod. v Amfiteátri Madaras park v Spišskej Novej Vsi a vstup je voľný. Festival sa koná v spolupráci a za podpory mesta Spišská Nová Ves a Mestským kultúrnym centrom v Spišskej Novej Vsi.

Spiš Rock fest je hudobný festival, ktorý nadväzuje na dlhoročnú tradíciu koncertných podujatí s názvom Spišský rock, ktoré sa konali vo vtedajšom Sade mládeže v Spišskej Novej Vsi už od druhej polovice 80-tych rokov.

Cliftons, Distax, Punkreas, Bigľayz, Rozdiel, Hadonos, Decis, Alternatiwe sú skvelé kapely, ktoré prijali pozvanie a odohrajú svoje koncertné show na Spiš Rock feste 2023. Fanúšikovia tohto festivalu sa môžu tešiť na žánre – rock, punk, metal, crust, grunge, alternative. Za moderátorsky mikrofón sa mamičkovskej pauze vráti Miroslava Vaníková.

Je mi cťou a ďakujem, že prijala pozvanie a príde otvoriť tento ročník dôležitá persona, ktorou nepochybne je Eva Majkráková-Fabianová.


Eva je zakladateľka a iniciátorka myšlienky podujatia Spišský rock. V rokoch 1985/86 rozbehla koncertné prehliadky prevažne rockových kapiel v Športovej hale, Dome kultúry, Kine Mier a Amfiteátri v Madaras parku, a tým zasadila semienko festivalovej tradície, na ktorú som v roku 2010 pod svojím názvom Spiš Rock fest nadviazal a snažím sa pokračovať v tomto formáte undergroundového lokálneho festivalu v novoveskom okrese.

Viac informácií získate na facebooku.

Zdroj: Martin Hlavatý, AFL promotion