V stredu, 13.10., sa v Trenčíne začína festival divadla jedného herca Sám na javisku. Festival bude trvať do nedele 17.10. 2021. Tento rok sa bude festival konať na niekoľkých miestach.  

Galéria M.A. Bazovského bude hostiť Fyzické básnictvo českého básnika a performeraPetra Vášu a scénické čítanie Morálne dilemy Petra Čižmára /Divadlo Kontra, SK/, ktoré vychádza z hry Absolution oceňovaného írskeho dramatika Owena O’Neilla.

V pasáži Zlatá Fatima odohrá Přemysl Bukovský svoje maňuškové predstavenie Punch & Judy hneď v dvoch verziách – v sobotu o 19:00 pre dospelých a v nedeľu o 16:00 vo verzii pre deti.

V Piano Clube sa predstaví Fín Pasi Mäkelä so svojou absurdnou preforamance Warlus Vampire Show a nedeľa večer bude patriť Anne Polívkovej a komédii Tak ja letím z pera renomovaného braodwayského dramatika Petra Qulitera.

V priestoroch štúdia Men at Sound na Kniežaťa Pribinu 22 sa bude konať unikátne predstavenie palestínskeho umelca Hasama Abeda /Dafa Puppet Theatre, Palestína/  Hladký život, ktoré sa odohráva v imaginárnej kuchyni a ktorého súčasťou sú aj samotní diváci.

V Klube Lúč, ktorý v súčasnosti sídli v priestoroch Galérie Vážka na Mierovom nám. 19,  odohrá vo štvrtok svoju autorskú monodrámu inšpirovanú životom Jana Wericha Wer ich Denisa Cupáková /Buran Teatr, CZ/, v sobotu sa predstaví Viktória Jehlárová /Bábkové divadlo na rázcestí, CZ/ s performance Tak či inak, láska. V nedeľu je na programe inscenácia Matilda Renáty Jurčovej.

Súčasťou programu sú aj sprievodné podujatia. V Klube Lúč bude možné vidieť výstavu fotografií dvorného fotografa festivalu Radovana Stoklasu, premietanie divadelnej hry Uncanny walley – Thomas Melle /Rimini protocol, DE/ a na programe sú aj dva živé koncerty – v Lúči sa predstaví americký projekt Timber rattle a český elektronický projekt Ventolin zahrá v rámci turné k novému albumu Dneska se vyčasilo.

Kompletný program festivalu a podrobné info nájdete na webe.

Festival sa uskutoční v režime OTP. Vstupné na všetky predstavenia okrem Tak já letím, Ventolin Fyzické básníctvo je dobrovoľné. Vstupenky na predstavenia sú k dispozícii na stránke klubluc.sk alebo v KIC Trenčín na Mierovom námestí.

Festival Sám na javisku  od roku 2005 organizuje festival občianske združenie Kolomaž, člen celoslovenskej siete nezávislých kultúrnych centier Anténa na Slovensku. 

Hlavným partnerom festivalu Sám na javisku je Fond na podporu umenia, ktorý festival podporil z verejných zdrojov.

Zdroj: Jana Gombiková, PR manažérka SNJ