Táňa Pauhofová, Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Elizaveta Maximova, Anna Polívková, Hana Vagnerová a množstvo ďalších filmových hviezd… Prvotriedne herecké obsadenie a vianočná atmosféra, ktorá zahreje a umožní spomaliť rýchlu každodennosť – do kín sa blíži česká komédia Želanie pre Ježiška. Nakrútila ju obľúbená slovenská režisérka Marta Ferencová, tvorkyňa filmov Všetko alebo nič či Príliš osobná známosť, a vychutnať si ju budete môcť už od štvrtka 11. novembra.

Vo vianočnej snímke, ktorá formou pripomína obľúbenú snímku Láska nebeská, sa ukážkovo rozkmotrená rodina znova a znova snaží zmieriť. Nezodpovedný frajer, ktorého životnou náplňou je obšťastňovanie žien, zisťuje, že existuje aj otcovská a partnerská zodpovednosť. Spokojnému manželskému páru, ktorému zdanlivo nič nechýba, postaví osud do cesty dievčatko, čo ušlo z detského domova. Úspešný a sebavedomý manažér svoju spriaznenú dušu už našiel, ale predstaviť ju rodičom je preňho nočná mora. A dve osamelé osoby, ktoré už rezignovali na šťastie a hľadanie toho pravého, možno dostanú ešte jednu šancu.

„Je tam veľká paleta emócií, typov postáv, vzťahov. Baví ma, že každú chvíľku dej preskakuje z jedného príbehu do druhého a že to nenudí, ale diváka ťahá stále dopredu,“ hovorí o filme režisérka Marta Ferencová. Za pravdu jej dáva aj Jaroslav Dušek, jedna z najväčších hereckých hviezd filmu, keď stručne a výstižne hodnotí: „Tento film má krásny scenár.“


Na filmovom plátne ani v publiku kinosál teda nebude núdza o úsmev, smiech či slzy dojatia. Vianočnú romantickú komédiu Želanie pre Ježiška prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: Peter Gašparík, Continental film