CinemArt SK

Fotografie a zábery zo svetovej premiéry filmu Indiana Jones na 76. medzinárodnom filmovom festivale v Cannes sú už k dispozícii!

Svetovej premiéry v Palais des Festivals sa zúčastnili hviezdy Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Shaunette Renée Wilson, Boyd Holbrook, Ethann Isidore a režisér/scenárista James Mangold a producenti Kathleen Kennedy, Frank Marshall a Simon Emanuel. K dispozícii je aj celovečerný film zo zákulisia „Posledné dobrodružstvo“.  Film sa do kín dostane už 29. júna.

Harrison Ford sa vracia do úlohy legendárneho hrdinu archeológa v tejto očakávanej záverečnej časti kultovej série – veľkom, svetobežnom, dravom filmovom dobrodružstve. V hlavných úlohách sa spolu s Fordom predstavia Phoebe Waller-Bridge („Fleabag“), Antonio Banderas („Pain and Glory“), John Rhys-Davies (Raiders of the Lost Ark), Shaunette Renée Wilson („Black Panther“), Thomas Kretschmann („Das Boot“), Toby Jones („Tinker Tailor Soldier Spy“), Boyd Holbrook („Logan“), Olivier Richters („Black Widow“), Ethann Isidore („Mortel“) a Mads Mikkelsen („Another Round“). Film režíroval James Mangold („Ford proti Ferrari“, „Logan“), scenár napísali Jez Butterworth & John-Henry Butterworth a David Koepp a James Mangold na základe postáv vytvorených Georgeom Lucasom a Philipom Kaufmanom, produkujú ho Kathleen Kennedy, Frank Marshall a Simon Emanuel, výkonnými producentmi sú Steven Spielberg a George Lucas. Hudbu k filmu opäť zložil John Williams, ktorý je autorom hudby ku každému Indyho dobrodružstvu od pôvodného filmu Raiders of the Lost Ark z roku 1981.


Film Indiana Jones a nástroj osudu príde do slovenských kín v distribúcii spoločnosti CinemArt SK už 29. júna.

Zdroj: Perla Žinčíková, CinemArt SK
Foto: CinemArt SK