Speváčka, textárka, skladateľka, herečka, politička aj spisovateľka Dorota Nvotová vydáva novú nahrávku “Viem” na značke Slnko Records. Pieseň je singlom k pripravovanému albumu “Lazy”.

Na novom albume pracuje Dorota Nvotová už rok a teraz prichádza prvé ovocie. Inšpiráciou jej bol, tak ako vždy, vlastný turbulentný život. Po dvoch rokoch zdravotných problémov, politickej kampani a nezdare vo voľbách, sumarizuje svoj pocit v piesni Viem.

Nová skladba je melancholickou klavírnou baladou, ktorú Dorota Nvotová opäť nahrala so spriaznenými muzikantmi z dua Transport, bubeníkom Mariánom Slávkom a basákom Filipom Hittrichom. Na gitaru si ako hosťa prizvala Matúša Kľúčika. Hudba bola nahrávaná v štúdiu Smile4U.

Video k piesni si Dorota Nvotová natočila sama vo vani, čím umocňuje pocit intimity v osobnej výpovedi. “Nechcela som, aby klip príliš bral pozornosť hudbe a slovám. Preto som zvolila túto formu jednozáberového selfie vizuálu,” približuje proces tvorby hudobníčka.


Skladba Viem bude súčasťou nového albumu Lazy, ktorý bude opäť financovaný crowdfundingovým spôsobom. Milovníci Dorotinej hudby si môžu zakúpiť pesničku, ktorá im bude venovaná na obale platne, zúčastniť sa samotného nahrávania a okrem nosičov dostanú aj doživotný vstup na klubové koncerty.

Zdroj: Alexander Čerevka, Slnko Records