Peter Ďurík

Speváčka Frederika Jobková, známa zo spolupráce s Majkom Spiritom na skladbe ,,Petrus’’, vydáva nový singel s názvom ,,Hold my hand’’. Na prvé vypočutie jemná, romantická skladba, ktorá má podľa Frederikinych slov zanechať v poslucháčovi pocit prijatia, opory a blízkosti.

Vo svojom texte spieva o krásnych momentoch počas jej cestovania, spoznávania nových miest či ľudí a v neposlednom rade o spoznávaní samej seba. Každopádne to, čo skladbu vystihuje najviac, je jej samotný názov a hlavný odkaz. “Hold my hand” – resp. “Drž ma za ruku”. 

,,Emócia tejto skladby vo mne vyvoláva pocit kľudu, bezpečia a vzájomného porozumenia, lebo nič nie je krajšie ako to, že máme s kým tento život a tie krásne momenty zdieľať. Držať sa za ruku a tancovať si životom’’ dodáva Frederika.

Citlivá a veľmi pohodová skladba vychádza aj s čistým jednoduchým videoklipom so zábermi z  nahrávacieho štúdia Petra Ďuríka. Producentom skladby je hudobník Eugen Botoš, s ktorým speváčka spolupracuje už dlhodobo a ktorý sa postaral aj o finálny mix a master. 

Frederika na záver odkazuje: Chcela by som, aby táto skladba zanechala v ľudoch práve tie základné a najdôležitejšie slová – drž ma za ruku. Aby to vnímali ako pozitívnu a zároveň pokojnú skladbu a aby pri jej počúvaní cítili ten pocit bezpečia, ktorý som sa tam snažila preniesť.”


Frederikina aktuálna skladba je štýlovo odlišná od jej poslednej tvorby. Naposledy prepájala hudbu s módou v singli “Voices in my head”.

Zdroj: Lukáš Horňáček, All About Music
Foto: Peter Ďurík