Mladá dvojica spevákov Alica Urcikánová (17) a Adrián Ševc (20) spojili súčasný slovenský hit so známou vianočnou melódiou. Spoločne si zaspievali už po druhýkrát. Tento raz to bolo na diaľku!

Alicu a Adriána si môžete pamätať z poslednej série Československej SuperStar. Sympatickí speváci nezaháľajú a aj po súťaži sa naďalej venujú tomu, čo majú najradšej – hudbe. Spoločne nahrali už druhý cover. Tento raz Vám vyčaria úsmev a navodia atmosféru Vianoc prostredníctvom hitu Stoj od slovenskej skupiny Peter Bič Projekt, ktorú obohatili o tóny známej vianočnej piesni Vianočný hymnus od Pala Haberu.

Môže za to dedko

V auguste, keď sme nahrávali náš posledný cover, slovenské rádia začali hrávať pieseň Stoj. Hneď mi napadlo, že by sme to mohli s Alicou aspoň vyskúšať, ide o veľmi pekný romantický duet. No, nesúhlasila,” hovorí gitarista a spevák s charizmatickým hlasom Adrián.O pár mesiacov však nastal zvrat. Za všetko môže Alicin dedko.

 „Môj dedko sleduje čo naspievam a publikujem. Nikdy však tomu nerozumie a hnevá sa. Rada by som tak zaspievala niečo po slovensky. Pieseň Stoj sa mi po čase veľmi zapáčila a pustili sme sa do jej nahrávania. Teraz som za to veľmi vďačná,” spomína speváčka s netradičnou farbou hlasu. 

Pieseň obohatili vianočnou melódiou

V jeden neskorý večer, keď Adrián pracoval na hudobnom podklade, započul v piesni známu vianočnú melódiu skladby Vianočný hymnus. ,,Slovenský hit to tam skrýva! Ide o najznámejšiu melódiu Vianoc, ktorá tam ladne zapasovala. Pri malej akordickej zmene a spolu s textom to vytvorilo magickú atmosféru,“ doplnil Adrián.

Celú nahrávku piesne si dvojica do finálnej podoby spracovala svojpomocne. Aranžmánu, nahrávaniu, mixu kompletnej hudobnej zložky skladby sa zhostil samotný muzikant Adrián. Podľa jeho slov odovzdal piesni stovky hodín práce, ale stálo to za to! Aby pieseň zaujala široké publikum, rozhodli sa natočiť videoklip.

O kvalitný obraz sa postaral Pavol Varga, ktorý ma za sebou spoluprácu napríklad aj s Ondrejom Kandráčom, Mirkou Miškechovou, Jozefom Spokom Kramárom a je taktiež dvorným kameramanom skupiny Smola a Hrušky. Videoklip realizovali na diaľku. Kým Alica natáčala videá na mobil z pohodlia svojho domova, Adrián spolu s kameramanom trávili čas v lese a na námestí v Brezne, kde sa klip odohráva. Vo videu nechýbajú ani úsmevné zábery. Veď, presvedčte sa sami.

Zdroj: TS

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.