Neodmysliteľnou súčasťou slovenskej alternatívnej a rockovej scény sú dve legendárne kapely: Bez ladu a skladu a Slobodná Európa. Na spoločnom turné ich máte možnosť vidieť na jednom pódiu!

Hoci tieto kapely majú pomerne odlišný sound, vždy mali k sebe veľmi blízko. Pôsobia na slovenskej hudobnej scéne už viac ako 30 rokov, v 80. rokoch začínali v undergrounde a rovnako vtedy, tak aj dnes ostávajú verní svojim ideálom. 

Členov Bez ladu a skladu a Slobodnej Európy vždy spájal kompatibilný umelecký vkus, či spoločenské postoje a aj vďaka tomu sú dlhoročnými priateľmi. Minulý rok sa Michal Kaščák z Bez ladu a skladu zhostil role krstného otca albumu Slobodnej Európy s názvom Výberofka. Hoci teda zostava nie je žiadnym prekvapením, ohlásenie ich spojenia na spoločnom turné vyvolalo medzi fanúšikmi obrovskú radosť.


Prvotná myšlienka tohoto turné vznikla spontánne v šatni na poslednom koncerte v Bratislave. Tam si každoročne voláme kapely, ktoré máme radi a niečo pre nás znamenajú. Tento rok to boli Bez ladu a skladu a to nadšenie so spoločného hrania tam bolo od začiatku.“ povedal k spoločnému turné Whisky, spevák Slobodnej Európy.

Slobodná Európa už od svojho vzniku v roku 1989 patrila medzi popredné punk-rock’n’rollové skupiny a ich mnohé skladby patria k tomu najlepšiemu čo na slovenskej scéne vzniklo. V apríli sa môžu fanúšikovia tešiť na vystúpenie so zostavou: Whisky – spev, Sveťo Korbeľ – gitara, spev, Peťo Bálik – gitara, Rasťo Gore – basgitara a Tuleň – bicie.


Bez ladu a skladu, skupina založená v roku 1985, už vtedy využívala svoj hlas na kritiku politického režimu. V roku 2009 ich americký New York Times zaradil medzi skupiny, ktoré prispeli k pádu železnej opony. Dnes alternatívna kapela hráva len príležitostné koncerty, ale aprílové turné  bude výnimočnou príležitosťou na úžasný zážitok. V aktuálnej zostave skupiny figurujú Michal Kaščák – spev, Martin Beďatš – gitara, Peter Kaščák – basgitara, Richard Rybníček – bicie, Rasťo Kubica – saxofón a Peter Kohout – saxofón.

Termíny spoločného turné:
05. 04. 2024 Piešťany, Pivovar Žiwell
06. 04. 2024 Zvolen, Dom kultúry ŽSR
12. 04. 2024 Trenčín, Piano club
13. 04. 2024 Košice, Collosseum club
19. 04. 2024 Praha, Palác Akropolis
20. 04. 2024 Brno, První patro
26. 04. 2024 Žilina, Smer klub 77
27. 04. 2024 Bratislava, Majestic Music Club

Koncerty budú začínať všade o 19:00

Bratislavské publikum čaká bonus v podobe špeciálneho hosťa – punkrocková skupina Plus Minus odohrá akustický set v zoskupení Mário „Wayo“ Praženec a Branislav „GZA“ Wáclav. Prednedávnom skupina uviedla nový unplugged singel Srdce a pot, ktorý tu určite zaznie.


Spoločné turné po ôsmich slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť dve legendy na jednom pódiu. Parné valce, Podvod, Píšte všetci modrým perom, Pakáreň a mnoho ďalších skvelých hitov počas jedného večera!

Vstupenky na koncerty spoločného turné legiend slovenskej rockovej scény sú v predaji v sieti TicketLive.sk. Rezervujte si svoje miesto na koncerte už teraz!

Zdroj. Miriama Tomášiková, ProMusic