“Nikdy v živote by sme si túto pieseň netrúfli takto spontánne spievať, a už vôbec nie naživo. No zázraky sa naozaj dejú :), a dostali sme veľkú podporu aj od nášho vokálneho kouča. Cítili sme, že touto piesňou máme čo povedať. Možno prispeje aspoň štipkou nádeje a spolupatričnosti, ktorú dnes tak potrebujeme” hovoria speváčky : Nika a Janka.

“S Nikou sme sa prvýkrát stretli pred necelým rokom v dabingovom štúdiu, kdesme spolu nahrávali piesne do anymovaného filmu. Okamžite ma zaujala jejnesmierna muzikalita, rovnaké vnímanie hudby, no najmä naša vzájomná hlasovákompatibilita” hovorí Janka.

“Slovo dalo slovo a odvtedy sme ostali vo vzájomnom kontakte, a sľúbili sme si, žespolu niečo ešte nahráme. Keďže momentálne máme rovnakého hlasového kouča(*Matúš Uhliarik, pozn. red.) prišli sme s piesňou začiatkom roka za ním”,objasňuje Nika. „To sme ešte netušili, čo sa vo svete medzičasom udeje, a ako tá pieseň dostane vdnešnom kontexte zrazu úplne nový význam…”


“When you believe” vznikla v roku 1998, ako ústredný hudobný motívanimovaného filmu “Prince of Egypt” a jej námetom je starozákonný biblickýpríbeh vyvedenia izraelského ľudu z egyptského zajatia. Whitney Houston aMariah Carey boli za jej interpretáciu nominované na cenu Grammy.

Zdroj: TS, Nika Barľáková