Občianske združenie MultiArt pripravuje vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici dvojkoncert Marián Varga In Memoriam. Uskutoční sa 13. a 14. septembra.

Účinkovať budú Symfonický orchester a Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu, dirigenti Mario Košik a Adrián Kokoš, Collegium Musicum v zostave Fero Griglák (gitara), Fedor Frešo (basgitara), Martin Valihora (bicie), Pavol Hammel(spev), Michal Varga (spev), Jozef Lupták (violončelo), Milan Hradil (hammond organ, klavír) a ďalší umelci.

V tejto spomienke na zosnulého umelca zaznejú skladby Punctum contra punctumIntradaPastorále pre flautu a ďalšie. Očakávanie budia nové naštudovania známych skladieb i premiérové uvedenie skladateľovej tvorby z posledných rokov v interpretácii najstaršieho slovenského symfonického orchestra.

Collegium Musicum, Pavol Hammel, Michal Varga a mnohí ďalší uvedú najznámejšie z Mariánových skladieb v nových aranžmánoch. Vo Veľkej koncertnej sále Slovenského rozhlasu zaznie v podaní Detského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu aj Ľalia poľná, jedna z najkrajších balád v histórii slovenskej populárnej hudby. Hammel ju spieval aj v nedeľu na poslednej rozlúčke so zosnulým umelcom.

PS: Okrem dvojkoncertu sa v Slovenskom rozhlase uskutoční aj skôr ohlásený Koncert pre Mariána Vargu, ktorý bude súčasťou festivalu Konvergencie. Miesto je rovnaké – Veľké koncertné štúdio – a termín 24. septembra o 17:00.

Zdroj: TASR (Rudolf Pepucha – riaditeľ občianskeho združenia MultiArt)
Foto: TASR – Oliver Ondráš