Kapela Elán sa po minuloročnom úspešnom česko-slovenskom turné predstavila v nedeľu na open air koncerte v Nitre. Ako už dávnejšie avizovali, bol to jeden z letných koncertov, ktorými by chceli uzatvoriť určitú etapu, keďže plánujú po ich jubilejnej budúcoročnej päťdesiatke na hudobnej scéne koncertne oddychovať až do roku 2020.

Takmer 13-tisícové publikum v nitrianskom amfiteátri si mohlo vypočuť 25 najväčších hitov Elánu počnúc skladbou Kamaráti až  po druhý prídavok Živých nás nedostanú a vidieť ich veľkolepú scénu s najmodernejšou zvukovou technikou. Energických hlavných protagonistov Joža, Vaša a Jana na koncerte doprevádzali ich kolegovia Peter Farnbauer (gitara, spev), Ľubo Horňák (klávesy), Števo Bugala (bicie) a trojčlenná dychová sekcia Rišo Šimurka, Martin Haas a Samo Šimek.

V polovici koncertu čakalo skupinu milé prekvapenie. Zástupkyňa hudobného vydavateľstva Warner Music im odovzdala Zlaté platne  za 6CD box Kamaráti. Táto hudobná lahôdka  obsahuje všetky štúdiové albumy Elánu vydané od návratu Vaša Patejdla naspäť do skupiny v roku 1996  – Hodina pravdy (1997), Elán 3000 (2002), Tretie oko (2003), Anjelská daň (2010) a posledný štúdiový album Živých nás nedostanú (2014). K nim je pripojené CD O život naživo, ktoré obsahuje live záznamy z koncertov v Charkove z roku 1988 a v Bratislave z roku 1993.

Najbližšie skupina Elán vystúpi v amfiteátroch vo Východnej (28. august) a v Martine (23. september). Martinský koncert je náhradou za zrušený, ktorý sa mal konať 10. júna.

 

Zdroj: Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music.
Foto: Ján Taufer