Dorota Holubová

Duhanov nový hudobný počin v podobe  EP s názvom “Chase Life” možno žánrovo zaradiť pod organickú tanečnú elektroniku s kontrastom moderného zvuku a retro feelingu. Sú na ňom prvky žánrov ako napríklad elektro, house a rave s Duhanovým vlastným rukopisom. Značná časť skladieb na tomto projekte bola vytvorená na syntetizátoroch. 

“Po rokoch intenzívneho venovania sa hudobnej produkcii a všetkých činností súvisiacich s tvorbou hudby, som si po poslednom projekte “Wave Rider” na chvíľu dal od hudby pauzu. Netrvalo však dlho a už po dvoch mesiacoch prestávky som začal robiť na nových nápadoch. Hlavnou motiváciou a zámerom tohto EP tentokrát bolo spraviť to viac minimalistické oproti predošlej tvorbe a celkový mix o niečo vzdušnejší. Taktiež som sa snažil v pokročilom štádiu procesu tvorby to neprekombinovať.”  

EP obsahuje 5 skladieb. Všetky skladby z tohoto  EP okrem jednej sú novovytvorené hudobné diela, dal som prednosť sviežosťi čerstvých nápadov oproti už starým opočúvaným demám. V mojej predošlej tvorbe väčšinou skladby vznikali samplingom z nejakej starej skladby, tentokrát vznikajú sľuckou, ktorú vytvorím na syntetizátore. Proces vzniká často tak, že vysamplujem sám seba ciže krátku sľučku z improvizácií vzniknutých na syntetizátore. Vo svojej tvorbe sa vždy snažím nepodľahnúť prvoplánovým nápadom a hostlujúcim interprétom dávam priestor, aby okrem mojej základnej predstavy do toho vniesli aj niečo svoje a nebáli sa zaexperimentovať”  


Z hosťujúcich interprétov prevažujú speváčky. V skladbe “On Ice” hosťuje Anna Óváry z formácie Buy Her Sugar a jej vokály takisto počuť v skladbe “Let me Feel”, kde prídavné vokály dotvára londýnska speváčka Sonia Elisheva, s ktorou Duhan už spolupracoval aj v minulosti. V skladbe “Just for the Night” hosťuje ďalšia londýnska speváčka Leela D, ktorá spolupracovala so známymi housovými producentami ako napríklad Milk & Sugar, prípadne je ju možné poznať z hitu Kisch – Love All Day feat. Leela D. V skladbe “Chase Life” hosťuje sólová gitara Vladimíra Nikulina. O celkový mastering sa postaral Gargle & Expel. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia” a Slovenský ochanný zväz  autorský.

Ep vznikalo prevažne na hardvérových  syntetiźatoroch a to konkrétne Nord Electro 3, Access Virus Indigo, Korg Wavestate a  Moog Minitaur. 

Aktuálne pracujem na ďalších skladbách s ráznejším klubovým smerovaním, doraz však stále prikladám na originalitu aby sa dané výtvory neutopili v mori podobných generických skladieb.

Zdroj: Duhan
Foto: Dorota Holubová