Toto tu ešte nebolo! Sima Martausová opäť ukázala svoje kvality a podarilo sa jej niečo úžasné! Napísala pesničku pre deti, ktorú spoločne naspievali najvýznamnejší hudobníci z tohto segmentu tvorby. Miro Jaroš, Spievankovo, Paci Pac, Smejko a Tanculienka a Hanička a Murko sa tak stretli v jednom veselom songu. „Pomaľujme svet“ je sprievodnou piesňou výnimočného festivalu FESTÍK. Okrem spomínaných umelcov, ktorí naspievala túto pesničku, na ňom vystúpi aj Sníček Hugo, Divadlo Haaf, či Šašo Fifo. Deti sa môžu tešiť aj na ďalšie atrakcie ako je premiéra rozprávkového baletu Pinocchio, bungee trampolíny alebo elektroautíčka. Vypočujte si krásnu skladbu „Pomaľujme svet“, ktorá vás zaručene dobre naladí a príďte sa zabaviť na FESTÍK! Bude už tento víkend 26-ho a 27-ho mája v areáli Incheba Evency Parku v Bratislave.

Sima Martausová roky dokazuje, že je nielen výborná speváčka, ale aj skvelá skladateľka. No napriek tomu tentoraz prekvapila. Zložila totiž pesničku pre deti s názvom „Pomaľujme svet“, ktorá má veľký potenciál stať sa hitom. Skladba vznikla na podnet organizátorov festivalu FESTÍK a spievajú ju muzikanti tvoriaci pre deti.

„Nápad zložiť pesničku, ktorú by namiesto mňa spievali interpreti, ktorí sú u detí obľúbení, sa mi hneď zapáčil. Pre FESTÍK som vlastne pôvodne zložila dve piesne. Prvá skladba však bola trošku „dospeláckejšia“, preto som potom zložila ešte jednu, ktorá sa už hodila viac. Keď som študovala na vysokej škole, tak som jeden rok viedla divadelný krúžok pre detičky a vďaka tomu som mala akú takú skúsenosť aj s detskými pesničkami, ktoré sme si tam skladali a spievali,“ vraví Sima Martausová.

Rezká a optimistická pesnička má krásne posolstvo.

„“Pomaľujme svet“ je myslené tak, že každý jeden človek a každé jedno dieťa je niečím výnimočné a môže svojou troškou prispieť k tomu, aby bol tento svet „farebnejší“ a krajší,“ vysvetľuje Sima Martausová.

Singel je výnimočný tým, že ho spolu spievajú  Spievankovo, Miro Jaroš, Paci Pac, Smejko a Tanculienka a Hanička a Murko.

„Pesnička od Simi Martausovej sa nám veľ páči, je krásna a príjemná už na prvé počutie. Radi by sme ju zaradili do nášho koncertného programu. Paci je dokonca veľkou obdivovateľkou Simonky a bola veľmi dojatá, keď sa s ňou mohla osobne stretnúť počas nahrávania,“ vraví Mário Praženec alias Pac.

„O niečo podobné – teda spojenie viacerých interpretov tvoriacich pre deti – sme sa snažil už skôr, ale sa nám to nepodarilo. Myslíme si, že pesnička bude mať u všetkých detí úspech. Predsa vidieť a počuť svojich obľúbených detských interpretov v jednej pesničke je samo o sebe obrovská rarita, ktorá tu ešte nebola,“ dodáva Adriana Pešinová alias Paci.

Všetci umelci, ktorí v tejto piesni spievajú, sú mimoriadne vyťažení. Napriek tomu sa im napokon podarilo vďaka FESTÍK-u spojiť sily a nájsť si termín na nahrávanie.

„Keď ma oslovili na nahrávanie, moja prvá reakcia bola, že páni a kedy to ja stihnem? Zastihlo ma to totiž akurát uprostred nahrávanie tretieho CD-čka pre deti. Potom som si tú pieseň vypočul a zistil som, že ju napísala Simonka Martausová a bol som nadšený! Ja mám totiž Simu veľmi rád a uznávam ju. Pieseň na mňa urobila veľký dojem, začal som teda uvažovať, že si ten čas musím nájsť. Som rád, že organizátori na mňa počkali,“ dodáva Miro Jaroš.

„Spoločná pieseň má vždy ambíciu stať sa hitom. Detský divák je ten najúprimnejší z divákov, čas ukáže ako zhodnotí tento spoločný song. S radosťou sme sa k nemu pripojili. Tešíme sa, že môžeme spievať pre deti už 15 rokov a taktiež, že práve v tomto roku môžeme v tejto piesni spojiť naše sily s príjemnými umelcami z našej brandže. Veríme že FESTÍK bude nezabudnuteľným zážitkom pre každého malého poslucháča,“ vraví ženská polovička Spievankova Mária Podhradská.

FESTÍK bude unikátne multižánrové podujatie, ktorého hlavnou misiou je ponúknuť zábavu pre celú rodinu. Na ploche 35 tisíc štvorcových metrov čaká návštevníkov počas dvoch dní fantastický program.

„Na začiatku bola myšlienka spojiť hudobníkov z oblasti tvorby pre deti na jednom mieste a pripraviť nezabudnuteľný festival. Potom nám napadlo, že by stálo za to, aby sme ich spojili aj v jednej pesničke. Nebolo jednoduché celé to skoordinovať, ale myslím, že výsledok stojí za to,“ uzatvára ambasádora FESTÍKA Katarína Šebestová.

FESTÍK bude na otvorenom priestranstve v areáli Incheba Evency Parku už tento víkend 26-ho a 27-ho mája 2018. Lístky naň sa dajú kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House