Fantastická správa pre všetkých hudobných fanúšikov! 7. až 8. augusta vypuknú Slávnosti v Jaslovských Bohuniciach, ktoré budú náhradou za festival Červeník. V amfiteátri zahrajú kapely HEX, Tublatanka, INEKAFE, Vidiek, Helenine oči, Zóna A či Alkehol. Priaznivci rôznych hudobných žánrov sa napriek obmedzeniam môžu tešiť aj na ďalšie dva obľúbené festivaly. 14. až 15. augusta vypuknú Hody Trebatice a leto ako vždy zakončí 27. až 29. augusta 2020 kultový festival Lodenica v Piešťanoch.

Zoskupenie poslancov v obci Červeník sa po dlhých desaťročiach rozhodlo zrušiť obľúbené slávnosti a zároveň odmietnuť aj ich obmedzenú verziu. Napriek tomu špičkové kapely zahrajú v pôvodnom termíne 7.až 8. júla.

„Drahí návštevníci festivalu Červeník, po zasadnutí schôdze obecných poslancov obce Červeník, sa rozhodlo, že festival nám zakázali organizovať na pôvodnom mieste. Pre veľký záujem sme sa však rozhodli festival presunúť do amfiteátra v Jaslovských Bohuniciach pod názvom „Slávnosti v Jaslovských Bohuniciach“ v spolupráci s obcou Jaslovské Bohunice. Dátum, ako aj program akcie zostáva nezmenený. Zakúpene vstupenky tiež zostávajú v platnosti,“ hovorí organizátor podujatia Dušan Drobný.

Nenechajte si ujsť festival s jedinečnou atmosférou a skvelým programom. Všetky informácie nájdete na webe. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.sk.

„V Jaslovských Bohuniciach sme hrali pred pár rokmi a bol to výborný koncert vo veľmi príjemnom prostredí. Tešíme sa opäť na našich fanúšikov a na kamarátov z hudobnej branže, s ktorými sa máme možnosť stretnúť len počas letných akcií,“ teší sa na koncerty Tomáš „Yxo“ Dohňanský z obľúbenej kapely HEX.

Aj napriek obmedzeniam v súvislosti s korona vírusom sa uskutočnia aj ďalšie dva skvelé festivaly. 14. až 15. augusta 2020. vypuknú na Motokárovej Dráhe v Trebaticiach Hody.O zábavu sa postarajú HEX, Dalibor Janda so skupinou Prototyp, Kali a Peter Pann, skupiny Le Payaco, Polemic, Zóna A, Bijouterrier a mnoho ďalších. Vstupenky na festival Hody Trebatice sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal a v kamenných predajniach v Piešťanoch a v Trebaticiach. Aktuálne informácie nájdete na facebookovej stránke.

Pavol Karell

Všetky vekové kategórie sa pravidelne stretávajú na populárnom festivale v Autocampingu Lodenica pri Piešťanoch. Na Lodenici vystúpi legendárna česká kapela Olympic, spevák a skladateľ Peter Lipa, česká formácia Kamelot, Robert Křesťan a bluegrassová skupina Druhá tráva a Taxmeni. Ďalších účinkujúcich zverejní organizátor postupne. Nenechajte si ujsť 23. ročník festivalu Lodenica v termíne 27. až 29. augusta 2020. Krásny areál autocampingu ponúka skvelé možnosti relaxu, stanovania aj kúpania. Vstupenky  sú k dispozícii v sieti  Ticketportal.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Pavol Karell