Horno-Orešanský festival TáčkoFest&Cup láka prvými zverejnenými menami. Ako sme už zvyknutý z predchádzajúcich troch ročníkov, toto netradičné podujatie spája hudobný multižánrový program s pretekmi v „lítaní na táčkach“. Preto bude druhá júnová sobota strávená s priateľmi, pri dobrej hudbe, občerstvení, ale aj s istou dávkou pohybu určite najlepším spôsobom ako privítať leto.

Prvou z kapiel na ktoré sa môžete tešiť je NoControl, súčasťou ktorej je aj popredný slovenský gitarista Jimi Cimbala. Spolu s ním toto zoskupenie tvoria členovia z ďalších, metalovým fanúšikom známych kapiel. Na svoje si tak prídu aj milovníci tvrdšieho žánru.Možno zaznie aj jedna zo skladieb z úspešnej spolupráce s Igorom Belajom.

Zaručene Vás roztancuje skupina Hudba z Marsu, už 24. rokov pôsobiaca partia z Trnavy, ktorej veselý repertoár len ťažko zadefinovať. Spája slovenský folklór s pop-rockom a s využitím štýlov ako punk, reggae, ska, disco, house, drum`n`bass, folk, ethno… Pochváliť sa môžu viac ako tisíckou koncertov a niekoľkými albumami, z ktorých za prelomový považujú Trávnice. Najnovším je z roku 2017 album Sonda. V lete kapela prekvapila novinkou s názvom Je to ona. Verným návštevníkom festivalu Hudbu z Marsu však predstavovať netreba. Výbornú atmosféru koncertu mohli totiž zažiť už na prvých dvoch ročníkoch.

Keďže ide o rodinné podujatie, organizátori nezabudli ani na vystúpenie pre tých najmenších. Tešiť sa môžu na farebné a veselé predstavenie ako z rozprávky. Simsalala zaspieva, zabaví ale aj poučí všetky zvedavé detičky.

Stálicou festivalu sú obľúbený domáci FidliCanti, ktorý sa zasluhujú o rozvoj a oživenie ľudovej hudby, nielen organizáciou hudobných podujatí, akým je aj TáčkoFest&Cup.

Vstupenky sú dostupné v predpredaji za zvýhodnenú cenu 6 eur. Viac informácií o festivale nájdete na facebook udalosti. TáčkoFest&Cup 13.6.2020.

A ešte malá ochutnávka fotiek z minulého ročníka 🙂