Tento týždeň bude vo Vrbovom prebiehať jedenásty ročník festivalu Vrbovské Vetry, ktorý vyvrcholí hlavným festivalovým večerom v sobotu 15.7.  Každý večer od utorka do piatku ožije centrum Vrbového bohatým programom a letným kinom Bažant kinematograf. Ako každý rok pred jednotlivými premietaniami filmov prebehnú diskusie so zaujímavými ľuďmi, za ktorých môžeme spomenúť napríklad spisovateľa Ľubomíra Feldeka, expremiérku Ivetu Radičovú, novinára Eugena Kordu či herca Juraja Kemku. Počas debát nebude núdza ani o kvalitnú hudbu o ktorú sa postarajú napríklad excelentný violončelista Jozef Lupták alebo kotrabasové kvarteto Bassband.  Podrobný program sprievodných akcií aj hlavného dňa uvádzame nižšie.

Hlavný festivalový deň prebehne v sobotu 15. 7. Presne o 13:14 program otvorí organizátor festivalu Braňo Jobus a zároveň pokrstí už štvrtý album svojho sólového projektu ABUSUS. Hneď po ňom bude pódium patriť skvelej partičke Saténové Ruky, ocenenej napríklad aj cenou Radio Head Award za najlepší album roka! Nasledovať bude projekt Talent Transport, ktorého hlavnou postavou je Vladislav Slnko Šarišský a spolu s Kubom Ursínym a Dorotou Nvotovou zahrajú skladby z muzikálu Peter a Lucia, ktorý jeho autor Dežo Ursíny bohužiaľ už nestihol osobne zrealizovať. Ďalším v poradí bude vystúpenie domácich Vrbovských Víťazov, počas ktorého prebehne aj klasické otvorenie a súčasné zatvorenie festivalu, či krst knižnej novinky Branislava Jobusa „Žubrienky Inštalatérky“. Samozrejmosťou budú aj tradičné „športové“ disciplíny ako Dostihy na húpacích konoch „Velká Vrbovská“, Plastová megalukostrelba, so zbrusu novými pravidlami, v rámci ktorých bude jej súčasťou aj takzvaný „lapač“, ktorý bude šípy odchytávať za letu, či automobilové preteky Formula Nula, ktorých sa zúčastnia pretekári z piatich krajín sveta. Podvečer už bude patriť festivalovej klasike Chikilikitua, po ktorých nastúpi jedna z najpopulárnejších slovenských alternatívnych kapiel Billy Barman. Potom už pódium obsadí lahôdka tohtoročných Vetrov, česká legenda Stromboli so skvelou Bárou Basikovou a Michalom Pavlíčkom, ktorých okrem Vetrov tento rok neuvidíte nikde inde na Slovensku. Po nich publikum roztancuje česká reggae legenda Švihadlo a záver festivalu bude patriť skvelému blues zvolenských ZVA 12-28 Band. Ako každý rok sa môžme tešiť aj na veľmi zaujímavé nezverejnené prekvapenia…

Line-up hlavného festivalového dňa:

13:14  14:00   ABUSUS krst CD
14:00  14:50   SATÉNOVÉ RUKY
15:20  16:10   DOROTA NVOTOVÁ+KUBO URSÍNY+TALENT TRANSPORT
16:30  17:20   VRBOVSKÍ VÍTAZI  krst knihy ŽUBRIENKY  INŠTALATÉRKY
17:20  17:50   VELKÁ VRBOVSKÁ
17:50  18:45   CHIKILIKITUA
18:45  19:15   FORMULA NULA
19:15  20:15   BILLY BARMAN
20:15  21:00   PLASTOVÁ MEGALUKOSTRELBA
21:00  22:15   STROMBOLI
22:45  23:40   ŠVIHADLO
00:00  01:XX  ZVA 12-28 BAND


Sprievodný program:

Utorok 11.7
DADO NAGY uvádza: ĽUBOMÍR FELDEK / spisovateľ, prekladateľ /
KATARÍNA FELDEK BAND
ŽUBRIENKY INŠTALATÉRKY- predstavenie novej knihy Branislava Jobusa
film Bažant kinematograf:
OBECNÁ ŠKOLA
STREDA 12.7
BASSBAND Kontrabasové kvarteto hrajú: W. A. Mozart, J.S. Bach, M. P. Musorgsky, S. Wonder, S. Palúch, M. Comendant, P. Bodnár, Ľ. Čekovská a i.
film Bažant kinematograf:
UČITEĽKA
ŠTVRTOK 13.7
KRST KNIHY ÚNOS: ĽUBA LESNÁ,IVETA RADIČOVÁ moderuje EUGEN KORDA
hudba: JOZEF LUPTÁK violončelo s novým CD Free in one
film Bažant kinematograf
TEÓRIA TIGRA
PIATOK 14.7
SLOVENSKÍ HERCI VETRUJÚ /JURAJ KEMKA a ďalší /
film Bažant kinematograf:
BABA Z ĽADU

Podrobné informácie a novinky na  www.vrbovskevetry.sk
Predpredaj už beží v sieti Predpredaj.sk