Fantastická správa pre fanúšikov ŽÁKOVIC OPEN! Kultový festival sa napriek korona kríze bude konať aj tento rok! Organizátori sa rozhodli usporiadať menšiu verziu festivalu, ktorá splní aktuálne pandemické opatrenia. MALÝ ŽÁKOVIC sa na fanúšikov teší 30. a 31. júla 2021. V Trenčianskych Bohuslaviciach vystúpia domáci headlineri HEX, obľúbenci Para, Polemic, Le Payaco a skupiny Vrbovskí Víťazi, Žena z lesoparku, Bad Karma Boy, Saténové ruky, Cpt. Slice, Parketový lev, Trolejboys, Genuine Jack a Box. V predaji je len tisíc vstupeniek, tak sa ponáhľajte a príďte si do čarovnej Bošáckej doliny užiť dokonalú atmosféru festivalu MALÝ ŽÁKOVIC!

Bez festivalu ŽÁKOVIC OPEN by leto nebolo kompletné! Všetci fanúšikovia slovenskej hudby sa stretnú 30. a 31. júla 2021 na akcii MALÝ ŽÁKOVIC.

„V tomto období sa to rozhodnutie robilo ťažšie. Veľmi nás potešila túžba našich fanúšikov po festivale v akejkoľvek forme. Priaznivci nám písali už od začiatku roka a keď sme oznámili, že sa festival bude konať, prišlo veľa radostných a povzbudivých reakcií. Tešíme, že sa nám opäť podarilo vytvoriť zaujímavý line-up a že si každý príde na svoje,“ vysvetľuje organizátor festivaluTomáš „Yxo“ Dohňanský.

Neopakovateľnú atmosféru vytvoria a na menšej verzii festivalu zahrajú kapely HEX, Para, Polemic a Le Payaco, Vrbovskí Víťazi, Žena z lesoparku, Bad Karma Boy, Saténové ruky, Cpt. Slice, Parketový lev, Trolejboys, Genuine Jack a Box.

„Mysleli sme najmä na to, aby sme do Trenčianskych Bohuslavíc dostali obľúbencov nášho festivalu a priniesli aj nové tváre. A samozrejme, aby sa aj pri obmedzenej kapacite naplnilo to, čo máme radi. A to je stretnutie ľudí dobrej vôle, ktorí milujú slovenskú hudbu. Sme radi, že po rokoch u nás zahrá skupina Polemic, ale aj Le Payaco. A samozrejme naše stálice HEX a Para. Teším sa aj na fantastickú kapelu Bad Karma Boy, Užijeme si aj recesiu v podaní kapiel Vrbovskí víťazi, Cpt. Slice alebo skupiny Trolejboys. Kapela Saténové Ruky vydáva v júni nový album a príde ho predstaviť aj na náš festival. Nebude chýbať ani stálica slovenskej scény Žena z Lesoparku a novú krv budú zastupovať skupiny Genuine Jack, Parketový lev a Box,“ teší sa Yxo.


Vznik festivalu ŽÁKOVIC OPEN sa datuje v roku 1999. HEX-ák Tomáš „Yxo“ Dohňanský spolu s Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Trenčianskych Bohuslaviciach, na ktorej by sa stretli priatelia a spriatelené kapely. Tento rok sa akcia koná po 21-krát. V sobotňajšom programe nebude chýbať detský program.

„Braňo Jobus bude rozprávať a spievať o svojich rozprávkových knižkách, tak ako to dokáže len on. Tento program však nebude určený len pre deti. Kto totiž pozná Braňuška Jobusa, vie, že zabaví aj tých skôr narodených. Ja osobne sa neskutočne teším na náš festival a na hranie pred našim domácim publikom. Koncertovanie mi, rovnako ako aj celej kapele HEX, neuveriteľne chýba. Veríme, že si to spolu užijeme tak, ako po minulé roky,“ uzatvára Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Tento rok ŽÁKOVIC OPEN vypukne 30. júla a potrvá do 31. júla. V predaji je limitovaný počet tisíc vstupeniek, ktoré sa dajú kúpiť iba v sieti Predpredaj.sk. Preto neváhajte a príďte si do Bošáckej doliny užiť rodinnú atmosféru festivalu MALÝ ŽÁKOVIC! Všetky informácie a novinky sa dozviete na webovej stránke alebo facebooku.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory