Vojtěch Resler

Rozprávka Tajomstvo staré bambitky 2 vstúpila do poslednej fázy dokončovacích prác. Premiéra je plánovaná na 9. decembra 2021. Na filmovom festivale v Zlíne tvorcovia predstavili trailer k filmu.

Tajomstvo staré bambitky 2 je voľným pokračovaním jednej z najúspešnejších domácich rozprávok posledného desaťročia. Z Jakuba a Aničky sa stal kráľovský pár, rodinu tvorí aj rozkošná princezná Johanka a jej dedko sa venuje len hrnčiarskemu remeslu. Radcovia Ferenc a Lorenc sa votrú do priazne kráľovnej Júlii zo susedného kráľovstva a nastražia na Karabu pascu. Bude potrebné spojiť sily, aby dobro zvíťazilo.

Princezná Johanka alebo vládkyňa susedného kráľovstva, kráľovná Julia sú v rozprávke Tajomstvo starej bambitky 2 nové postavy, inak sa vracia herecká zostava „starých známych“.

Svoju úlohu si teda zopakujú Ondřej Vetchý ako Hrnčiar / Karaba, Tomáš Klus a Kamila Janovičová ako Jakub a Anička, Miroslav Vladyka s Jiřím Lábusom v postavách zlých radcov Ferenca a Lorenca. Znovu uvidíme aj Petra Štěpánka ako kuchára Frita alebo generála Otmara Brancuzského. Veronika Khek Kubařová je kráľovná Julia, Valentína Bečková hrá malú princeznú Johanku, Markéta Planková sa objaví ako Júliina komorná Hermína. Novou posilou je tiež Václav Noid Bárta, ktorý hrá panoša Václava a tiež zložil hudbu a pesničky.

A ako vlastne vzniklo meno Karaba? „Lúpežník sa v tej úplne najstaršej verzii príbehu volal“ Caramba „- preložené zo španielčiny (“ Dokelu „). Pretože sme v Čechách, premenovali sme ho na Karaba a tak to zostalo,“ spomína scenárista Evžen Gogela.


Rozprávka Tajomstvo staré bambitky 2 vzniká v produkcii Roberta Plavca a Radovana Vašáka v spoločnosti Fairytale Production s.r.o., v koprodukcii s Českou televíziou. Do kín ju uvedie spoločnosť Magic Box Slovakia, s. r. o., 9. decembra 2021.

Zdroj: Veronika Frantová, Magic Box Slovakia
Foto: Vojtěch Resler