„Keď sa chceš dozvedieť niečo o histórii slovenského rapu a chceš si pozrieť kvalitne spracovaný slovenský dokument, príď to podporiť, pretože je to postavené na silných základoch,“ odkazuje Rytmus.

Redbull

Pokiaľ si fanúšik Rytmusa, Kontrafaktu, slovenského rapu ako takého, alebo máš skrátka rád dokumentárnu tvorbu a kvalitnú kinematografiu, film TEMPOS určite nebudeš chcieť zmeškať. Do našich kín sa dostane už 27. februára.

Podstatnú časť filmu budú tvoriť archívne zábery, ktoré ešte takmer nikto nevidel a k tomu ti Rytmus prezradí veci, o ktorých ešte na verejnosti nehovoril. Čo predchádzalo Kontrafaktu? Ako vnímal všetky tie prvé pokusy, kým konečne prišiel úspech? A ako to celé vnímali ďalší ľudia, ktorí sa vydali podobnou cestou – Fredy Ayisi, DJ Wich, Indy, Separ, Ektor, chalani z Kontrafaktu alebo Názvu Stavby?

Keď šiel do kín Sídliskový sen, povedal som si, že veď moja hip-hopová kariéra tam absolútne nedostala priestor. A vtedy som sa začal zahrávať s myšlienkou, že je tu priestor ešte na niečo takéto… Beriem to ako osud, že keď som hral na Red Bull Music Soundclash-i v Košiciach, tak sa tam natáčal dokument v zákulisí a na základe toho vzniklo aj celé toto.“ vyjadril sa Patrik „Rytmus“ Vrbovský

Aby mal film TEMPOS tú správnu atmosféru, spolu s Rytmusom a produkciou Toxpro sme sa rozhodli originálne archívne zábery doplniť nahranými momentami, ktoré budú dokresľovať jednotlivé etapy Patrikovho života. Museli sme preto nájsť dvojníkov jeho mladších „ja“, ktorí si aspoň na chvíľu vyskúšali, aké je to byť tým, komu na začiatku veril iba málokto.„V tomto to bude silné, že nikto iný tu taký na Slovensku asi nie je,“ vysvetľuje Rytmus. „Ono to vyznieva asi strašne namyslene alebo možno neuveriteľne, ale je to holý fakt. 30 rokov som neustále bez rodiny makal na sebe, aby tá kariéra rappová bola úplne že dokonalá.

Pokiaľ to teda chceš celé vidieť na vlastné oči, nenechaj si ujsť film TEMPOS – už od 27. februára v našich kinách. Všetko o dokumente nájdeš na webe.  Sleduj aj náš Facebook a Instagram, aby ti nič neušlo.

Zdroj: Dominika Gadušová, redbull.sk
Foto: redbull.sk/tempos