Do prasknutia plné Rock Cafe v Bratislave, úžasná atmosféra, zábava a množstvo celebrít. Robo Opatovský uviedol do života svoj nový album naozaj vo veľkom štýle. Krstnými rodičmi sa stali Fredy a Vierka Ayisi, ktorí túto úlohu poňali vskutku netradične. CD „Robo Opatovský Unplugged“ pre šťastie tri krát popľuli! Vierka ho navyše aj pobozkala. Na podujatí nechýbali viacerí Robovi umeleckí kolegovia. Krst si nenechala ujsť Beáta Dubasová, Igor Kmeťo mladší, Natália Hatalová, Robo Papp a ďalší. Všetci sa zhodli na tom, že Robo patrí k najlepším slovenským hudobníkom a týmto novým albumom sa posunul o triedu ďalej. Na albume je 12 pesničiek z toho 4 úplné novinky a ostatné Robove najväčšie hity, avšak v netradičnej úprave. Nechýba na ňom ani najnovší megahit „Keď muž miluje ženu“!

Robo Opatovský má úžasný nový album. Nahral ho v renomovanom pražskom štúdiu a rozhodol sa ho uviesť do života vskutku štýlovo! Na koncerte v bratislavskom Rock Cafe ho pokrstili Fredy a Vierka Ayisi tak, že ho pre šťastie tri krát popľuli a Vierka ho pobozkala. Tvrdia, že sa týmto vracajú ku zvykom starých materí.

Som veľmi poctený, že ma Robo pozval robiť mu krstného otca. Želám albumu, nech sa mu veľmi darí a nech má takých úžasných fanúšikov, akí sú teraz tu, na koncerte. Tento album svojou kvalitou podľa mňa obstojí hocikde vo svete,“ vyznal sa Fredy Ayisi.

„Pre mňa je Robko jeden z našich najlepších umelcov. A je aj dobrý človek, on je taký ten prototyp umelca, ktorého majú radi fanúšikovia, ale aj ľudia v zákulisí,“ doplnila Fredyho dcéra Vierka Ayisi.

Robo si „pokrstený“ album, na ktorom sú vytlačené pery krásnej Vierky, nechal pre šťastie. Na podujatie ho  prišli podporiť aj viaceré známe tváre slovenského šoubiznisu. Krst jeho albumu si nenechal ujsť Robo Papp, Beáta Dubasová, Igor Kmeťo, Natália Hatalová a mnohí ďalší.


„My sme s Robom dobrí kamaráti, poznám ho od roku 2000. O 8 rokov na to sme dokonca spolu robili na jednom albume. Robo je pre mňa jeden z najkvalitnejších slovenských spevákov. Poznám pár skladieb aj z toho nového albumu a veľmi sa mi páčia,“ vraví Igor Kmeťo mladší.

„Pre mňa je Robo veľmi inšpirujúci človek, ktorý robí kvalitnú slovenskú hudbu, čo je dnes naozaj vzácne. Mňa si získal už keď som bola malá piesňou Natália, ktorá je moja najobľúbenejšia. Teším sa, že tu dnes môžem byť a spolu s ním osláviť toto ďalšie úžasné CD-ko,“ dodala Natália Hatalová.

Na novom CD „Robo Opatovský Unplugged“ je 12 pesničiek. 4 novinky vrátane megaúspešnej piesne „Keď muž miluje ženu“. Ostatné sú Robove najväčšie hity vrátane spomínanej „Natálie“.

Každá z tých pesničiek má naozaj úžasnú energiu, lebo  muzikanti, ktorí to so mnou nahrávali, sú fantastickí. Mám pocit, že toto je jeden z mojich najvyzretejších albumov. Je to aj vďaka tomu, že som opäť oslovil tých najlepších textárov, či je to Vlado Krausz alebo Olinka Záblacká. Som veľmi šťastný, že ľudia už poznajú aj tieto novinky a spievajú si ich spolu so mnou na koncertoch,“ teší sa Robo Opatovský.

Robo je aktuálne na turné po Slovensku, kde spieva piesne z  nového albumu. V niektorých mestách ho sprevádza moderátor Peter „Pinďo“ Lengyel, ktorý do toho celého pridáva aj kúsok vtipu.

„Atmosféra je všade úžasné. Sem tam sme zavtipkovali, ale celé to bolo v rámci atmosféry nového albumu, ktorý je aj o úcte k ženám. Mne sa veľmi páči Robova tvorba. Je to podľa mňa dlhé roky nedocenený autor, lebo robí krásnu, emočnú a kvalitnú hudbu. Ale myslím si, že tak ako musel dozrieť Robo, museli dozrieť aj poslucháči. A že sa tak stalo dokazujú vypredané koncerty,“ uzatvára Peter „Pinďo“ Lengyel.

Vstupenky na Robove turné sa dajú zakúpiť v sieti Ticketportal a TooToot. Všetky informácie o aktivitách a plánovaných koncertoch Roba Opatovského nájdete aj na jeho webe.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: René Miko