Festival Grape pomaličky uzatvára program svojho trinásteho ročníku, ktorý sa uskutoční 9.-10.8.2024 na trenčianskom letisku.

Opäť bude žánrovo veľmi rozmanitý a mali by si tam nájsť to svoje meno snáď všetky generácie návštevníkov. Program sa bude opierať o zahraničné hviezdy ako Michael Kiwanuka, Tom Odell, Charlotte De Witte, Two Door Cinema Club, Nothing But Thieves alebo Grandson. Elektronickú scénu doplnia legendárni Islanďania Kiasmos, či britský producent Elderbrook. Príde aj silný zástupca hip hopovej komunity Aj Tracey.

Nebudú chýbať ani žánrové pódiá. Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen
s jeho projektom Addict. Tento stage sa stáva už stálicou na festivale a prinesie mená ako Yzomandias, Calin, Porsche Boy, Wen, James Cole alebo Similivinlife. Na techno a house dohliada opäť Dj Denes Toth. V tomto roku sa podarilo priniesť skvelé zahraničné mená , ktoré sú špičkou tejto scény. Návštevníci sa môžu tešiť na interpretov SNTS, Estella Boersma, Henri Bergman, Tommy Four Seven, Konstantin Sibold, Dyzen a ďalších.


„Novinkou v tomto roku bude stage čisto pre priaznivcov DnB scény, ktorý predstaví to najlepšie z domácej produkcie. Navyše každý deň vystúpi aj jeden zahraničný hosť, premiéru na Grape si odkrútia K Motionz a 1991,“ hovorí organizátor festivalu Janči Trstenský. Už dávnejšie festival zverejnil dve veľké mená z tohto žánru, ktoré vystúpia na inom pódiu. Budú to Dimension a Bou.

Na Grape nebude samozrejme chýbať ani to najlepšie z domácej scény. Vidieť budete môcť interpretov ako Para, Billy Barman, Gleb, Fallgrapp, Korben Dallas, VEC, Medial Banana, Berlin Manson, Saul, Dušan Vlk, Fvck_Kvlt, The Curly Simon, Malalata, Meowlau x Val a veľa ďalších. Tento rok vystúpi na festivale spolu vyše 100 účinkujúcich. Nebude samozrejme chýbať ani sprievodný nehudobný program, ďalšie menšie pódiá, skrátka všetko, na čo ste na Grape už zvyknutí, ale aj nečakané prekvapenia.

Keďže máme 13. ročník, rozhodli sme sa tomu prispôsobiť aj tohtoročnú tému festivalu. Presný názov témy ešte nemáme, ale už z grafiky je zrejmé, že pôjde o magický víkend plný démonov a víl, zabávajúcich sa v mystickej a opojnej atmosfére,“ dopĺňa info ku každoročnej tradícii Janči Trstenský.


Ako teda v lete dopadne magický trinásty ročník nikto netuší, ale už teraz je jasné, že to treba prísť
do Trenčína zistiť.

Zdroj: Ela Krchnava, Grape festival