Marko Anton Kováč nie je len mladý herec, ktorého spoznávate v seriáli Nový život ako učiteľa angličtiny. Je to aj nádejný hudobník, ktorému v týchto dňoch vychádza nový 5-trackový EP s názvom P.O.P!

Na hudobnej scéne vystupuje pod menom Marko Damian. Má veľmi pestrý a zároveň osobitý štýl tvorby a prejavu, ktorý najskôr budil kontroverziu v podobe názorov „to zbožňujem“ či „to vôbec nemám rád“. Svojím debutovým albumom 50 Westside však dokázal, že na slovenskú hip hopovú scénu prináša niečo, čo ho absolútne odlišuje od ostatných. Sonicky i vizuálne sa dostáva na čelo novej generácie s potenciálom bohatej budúcnosti.

Marko si texty skladá sám, hudbu majú pod palcom producenti Yun Crystal, Melano, nuri, Masker. Vždy ide o spoluprácu, pri ktorej sú všetci spolu v štúdiu a tvoria. Pomáha to zachytiť momentálnu emóciu a zachovať autentickosť.

Prienik medzi herectvom a hudbou nachádza vo videoklipoch so silnou vizuálnou stránkou. Za klip na skladbu Byť?, ktorý nakrúcal v Londýne pod taktovkou zahraničných režisérov, získal 3. miesto na Australian Cinematography Society For Music Videos.

V detstve sa Marko intenzívne venoval futbalu, no po zranení si musel nájsť niečo iné, čo by ho bavilo. Začal sa zaujímať o umenie a hudbu, a tak sa rozhodol pre štúdium herectva.

Do seriálu Nový život pred pár dňami prišiel herec Marko Anton Kováč, ktorý zamotal hlavu nielen mladej Lee (Simona Kollárová), ale aj jej seriálovej mame Vande (Henrieta Mičkovicová). Marko hrá v seriáli profesora angličtiny na gymnáziu. Anglický jazyk veľmi dobre ovláda, pretože študoval na prestížnej Londýnskej Royal Central School of Speech & Drama a je držiteľom hereckého štipendia od Dame Judi Dench, ktorá tiež túto hereckú školu absolvovala.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music