HHZ

Už o pár dní sa na Zlatých pieskoch predstavia tí najlepší zo Slovenska a Česka, aby pripomenuli že Hip Hop stále žije. Od 30.06-01.07 otvoria leto vo veľkom štýle organizátori festivalu Hip Hop Žije už desiaty rok po sebe. A vy by ste mali byť pri tom.  

Festival Hip Hop Žije vznikol pred desiatimi rokmi s cieľom posilniť a osláviť hip hopovú kultúru v našej krajine. Za tú dobu sa stal jedným z najvýznamnejších hudobných podujatí a získal si popularitu nielen medzi fanúšikmi, ale aj medzi umelcami. Festival sa pôvodne začínal ako malá udalosť s miestnymi interpretmi, no postupne sa rozrástol na viacdňový festival s účasťou tých najlepších raperov.  

Hlavnou črtou festivalu Hip Hop Žije je jeho scéna, kde sa predstavujú domáci aj zahraniční umelci. Vysoko energetické vystúpenia, rap a aj tanečné súboje napĺňajú atmosféru obrovskou energiou. Okrem hudby sa festival zameriava aj na iné aspekty hip hopovej kultúry, ako je graffiti a DJing. Týmto spôsobom sa poskytuje komplexný obraz o tom, čo všetko hip hop znamená. Zlaté piesky budú tento víkend miestom, kde sa mladé talenty ale aj dobre známe mená stretnú s ich fanúšikmi a poskytne priestor pre interakciu a spoločné zdieľanie lásky k hip-hopu. 

Jedným z hlavných cieľov festivalu je podporovať talentovaných umelcov a umožniť im prezentovať svoju tvorbu širšej verejnosti. Organizátori sa snažia dať priestor nielen známym interpretom, ale aj tým, ktorí sa len začínajú presadzovať v hudobnom priemysle. Toto je dôležité pre budovanie nových hviezd a rast hip hopovej komunity. 


Festival sa stal neodmysliteľnou súčasťou leta na Slovensku aj v Česku. Vytvára miesto, kde sa umelci môžu stretávať, vzdelávať, zabávať, predstavovať svoje diela a posilňovať jednotu. Je to príležitosť pre fanúšikov hip hopu prežiť intenzívne hudobné zážitky a zároveň sa pripojiť k väčšej komunite, ktorá zdieľa rovnakú vášeň. Festival Hip Hop Žije je skutočnou oslavou hudby, umenia a jednoty všetkých tých, ktorí milujú hip hop. 

Na oslavu 10. výročia si interpreti pripravili novú hymnu tohto festivalu. Neváhaj si ju vypočuť a príď si užiť dva dni plné výbornej hudby a zábavy.  

“Dojdi bude dobre na HIP HOP ŽIJE” 2023 

Text: Zuzana Šulíková, PartyPortal.sk
Foto: HHZ